Уряд продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 грудня 2020 року. Рішення ухвалене на засіданні у вівторок, 13 жовтня, із доопрацюванням в один день.
Продовжити та посилити протиепідемічні заходи Кабінет міністрів просили, зокрема, міністр охорони здоров’я Максим Степанов та в. о. міністра освіти Сергій Шкарлет.
Що зміниться:
- Кількість людей на масових заходах в усіх карантинних зонах. У «зеленій зоні» – до 50 осіб на один захід за умови дотримання соціальної дистанції 1,5 метра та маскового режиму; у «жовтій зоні» – до 30 осіб; у «помаранчевій зоні» – до 20 осіб;
- Проведення спортивних змагань дозволяється без глядачів, окрім міжнародних змагань (проведення з глядачами потребує погодження у МОЗ);
- Школам пропонується піти на канікули з 15 до 30 жовтня, коледжам та вишам – перейти на дистанційне навчання з 15 жовтня до 15 листопада (рішення погодила Державна комісія з ТЕБ та НС). Студентів-сиріт чи позбавлених батьківського піклування, учнів з ТОТ і регіонів «червоної зони» не виселятимуть з гуртожитків.
Адаптивний карантин в Україні почав діяти 22 травня, після жорсткого березневого та квітневого локдауну, згодом його декілька разів продовжували. Саме тоді було запроваджено показники інцидентності, за якими нині МОЗ та комісія визначають, до якої карантинної зони віднести регіон і чи можна послаблювати там чинні обмеження.
Як і прогнозували експерти, з настанням осені ситуація із захворюваністю на коронавірус почала погіршуватися. У деяких областях України лікарні перевантажені ковідними пацієнтами, МОЗ розпочав підготовку тимчасових госпіталів для хворих на коронавірус.
Попри те, що нині добовий приріст нових випадків захворювання тримається на рівні понад 4 тисячі осіб, і вже перетинав межу в 5 тисяч, міністр охорони здоров'я і головний санітарний лікар не вважають за можливе повернення жорсткого карантину.
Докладніше про те, що повинна зробити влада, а що – люди, читайте в матеріалі Алли Котляр «COVID-19: боротьба вручну» для читачів ZN.UA.