Посилення карантину: Шкарлет «перевзувся» і більше не вимагає виселення всіх студентів з гуртожитків

Поділитися
Посилення карантину: Шкарлет «перевзувся» і більше не вимагає виселення всіх студентів з гуртожитків
Окремі категорії учнів зможуть залишитись.

Студентів, які через посилення карантину будуть змушені перейти на дистанційне навчання, не виселятимуть з гуртожитків примусово, повідомив в. о. міністра освіти Сергій Шкарлет.

«Вельмишановні студенти! Запевняю, що ніхто не буде примусово виселяти вас із гуртожитків (і я обов`язково буду наголошувати щодо цієі позиції на засіданнях комісії ТЕБ та НС і уряду). Хоча саме гуртожитки сьогодні є одним із місць потенційної небезпеки поширення коронавірусу», - написав він у своєму Telegram-каналі.

Ще напередодні Шкарлет був зовсім іншої думки. У тому ж каналі він писав, що МОН рекомендуватиме коледжам та вишам перейти на дистанційне навчання з 15 жовтня, незалежно від карантинної зони. А обов’язковою умовою має стати «виїзд усіх студентів із гуртожитків». Гроші, сплачені за проживання, студентам мали повернути.

Сьогодні ж в. о. міністра наголошує на тому, що виїзд з гуртожитків матиме рекомендаційний характер.

«В офіційному документі МОН буде лише рекомендація щодо від'їзду з гуртожитків додому із зобов'язанням адміністрацій ЗВО щодо збереження місця проживання студента у гуртожитку та з обов'язковим перерахунком сплачених за гуртожиток коштів (у разі виїзду з гуртожитку з 15.10 до 15.11.2020)», - додав він.

Хто може залишитися у гуртожитку: діти-сироти; діти, позбавлені батьківського піклування; студенти з тимчасово окупованих територій; студенти з «червоних» карантинних зон.

«Ці заходи є виключно превентивними, для зниження ризиків захворюваності, з урахуванням того факту, що у гуртожитках фізично неможливо дотримуватися вимог дистанціювання (спільні кімнати, місця загального користування: кухні, душові кімнати тощо)», - підсумував він.

Як і прогнозували експерти, з настанням осені ситуація із захворюваністю на коронавірус почала погіршуватися. У деяких областях України лікарні перевантажені ковідними пацієнтами, МОЗ розпочав підготовку тимчасових госпіталів для хворих на коронавірус.

Попри те, що нині добовий приріст нових випадків захворювання тримається на рівні понад 4 тисячі осіб, і вже перетинав межу в 5 тисяч, міністр охорони здоров'я і головний санітарний лікар не вважають за можливе повернення жорсткого карантину.

Докладніше про те, що повинна зробити влада, а що - люди, читайте в матеріалі Алли Котляр «COVID-19: боротьба вручну» для читачів ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі