Міносвіти спільно з Мінреінтеграціі запустили кампанію щодо залучення абітурієнтів з тимчасово окупованих територій до українських вишів, повідомляє пресслужба МОН.
Кампанія отримала назву «Тебе тут чекають», вона розповідає абітурієнтам з Криму й ОРДЛО про спрощені умови вступу до училищ, коледжів та вишів на підконтрольній Україні території.
Мета кампанії - зробити так, щоб в закладах вищої та професійної передвищої освіти навчалося якомога більше таких студентів.
Так, абітурієнти з Криму й окупованих районів Донбасу вступають без проходження зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Їм потрібно скласти лише підсумкову атестацію з української мови та історії України, а також успішно впоратися зі вступним іспитом (або творчим конкурсом), який залежить від обраної спеціальності.
Вступникам також необов'язково мати український паспорт і документ про освіту - досить свідоцтва про народження. Крім того, під час вступу дані абітурієнта зашифровуються, що дозволяє забезпечити безпеку, уточнили в МОН.
Абітурієнти повинні вибрати спеціальність і навчальний заклад і звернутися до відповідного освітнього центру, де напишуть заяву і заповнять освітню декларацію. Для участі в конкурсі на бюджет зробити це потрібно до 20 (для абітурієнтів із Криму) - 22 (для абітурієнтів з ОРДЛО) серпня. Подати заяву на контракт можна до 23 жовтня.
Деталі програми можна знайти на сайті www.vstup-prosto.com, також запускається масштабна промокампанія, що має на меті привернути увагу абітурієнтів з окупованих територій.
Програма спрощеного вступу діє в Україні шостий рік. З цього року жителі тимчасово окупованих територій можуть вступати на пільгових умовах до навчальних закладів на всій території України. Вступна кампанія-2020 стартує 1 серпня.
Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада прийняла президентський законопроєкт про спрощений вступі до вишів абітурієнтів з тимчасово окупованих територій.
У своїй статті для ZN.UA Оксана Онищенко звернула увагу на те, що президенту Володимиру Зеленському довелося двічі реєструвати зазначений законопроєкт. Адже спочатку можливість вступати до вишів без ЗНО за окремим конкурсом і квотами хотіли щедро подарувати не лише абітурієнтам з ОРДЛО та Криму, а й великому переліку інших. Однак парламентські експерти не схвалили таку ідею.
Водночас завдання держави - не приховувати відсутність знань у пільговика, а допомагати йому стати конкурентоспроможним у вступній кампанії, наголошує авторка. Наприклад, організувати якісні дистанційні курси за шкільною програмою, оплачувати навчання на підготовчих курсах, надавши житло і гідну стипендію.
Докладніше про те, як президентський законопроєкт вплине на вступну кампанію і на якість вищої освіти читайте в статті Оксани Онищенко « Роздача пряників і слонів».