Відсутність паспорта та відмова у наданні довідки ВПО: з якими труднощами зіштовхувалися абітурієнти з окупованих територій

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Відсутність паспорта та відмова у наданні довідки ВПО: з якими труднощами зіштовхувалися абітурієнти з окупованих територій © УЦОЯО
«Список документів, які мали подавати вступники з окупованих територій, був різним у різних приймальних комісіях».

У розпал вступної кампанії, 8 серпня уряд за дорученням Володимира Зеленського та без обґрунтування припинив роботу КПВВ з окупованими територіями. Це стало неабияким бар’єром для абітурієнтів та батьків, які хотіли подати документи в українські виші. Про це в своєму матеріалі для ZN.UA пише журналіст видання ZMINA Микола Мирний.

Заборону на виїзд з окупованих територій запроваджували також незаконні формування на Сході України та окупаційна влада в Криму. Так, до прикладу, у березні  Росія заборонила більше одного разу перетинати адмінмежу «громадянам РФ», яких вона незаконно вважає громадянами Росії в Криму, нав’язавши їм свої паспорти. Таким подорожуючим загрожувала адміністративна або кримінальна відповідальність. Ця заборона діятиме до наступного розпорядження де-факто влади у майбутньому. 

Координатор ГО «Крим SOS» Денис Савченко називає цей ліміт на одну поїздку серйозною проблемою. Адже якщо абітурієнт здавав ЗНО або вступав за спрощеною процедурою, то йому потрібно було двічі перетинати КПВВ.

Моніторинг 61 вишу, проведений благодійним фондом Stabilization Support Services in Ukraine з 31 липня до 7 серпня, показав, що список документів, які мали подавати вступники з окупованих територій, був різним у різних приймальних комісіях. 

Так, до прикладу, за словами менеджерки програм благодійного фонду Валерії Вершиніної, у 40 закладах однією з вимог до вступників було надати паспорт, що порушувало чинні накази Міносвіти. 

Проблема в тому, що в дітей, які вже сьомий рік живуть в окупації, скоріш за все, не буде паспорта, тим більше з реєстрацією місця проживання на окупованій території. Саме тому для абітурієнтів з окупованих територій скасували подання паспорта під час вступу до вишу.

Водночас діти наштовхувались на ще одну перепону – свавільну відмову управлінь праці та соціального захисту у довідках внутрішньої переміщеної особи через те, що у них не було реєстрації місця проживання. 

Цієї вступної кампанії багато шуму наробив президентський законопроєкт, який дозволяє вступникам з тимчасово окупованих територій вступати без ЗНО у будь-який виш країни на бюджетні місця. На думку редакції, –  це не допомога, а популізм. Витягати молодь з окупованих територій потрібно іншими засобами. Однак ми розуміємо, наскільки це болюче питання для  молодих людей, які хочуть навчатися в українських вишах, та їхніх батьків. І надаємо змогу побачити цю ситуацію з іншого боку – в статті Миколи Мирного «Квест навпомацки».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі