Суд відхилив клопотання адвокатів і залишив під вартою Антоненко, незважаючи на погіршення стану здоров'я

Поділитися
Суд відхилив клопотання адвокатів і залишив під вартою Антоненко, незважаючи на погіршення стану здоров'я © Укрінформ
Розгляд справи відклали до другого лютого.

Шевченківський районний суд Києва на засіданні у вівторок ухвалив рішення залишити під вартою фігуранта "справи Шеремета" Андрія Антоненко, відмовивши в задоволенні клопотання захисту про необхідність зміни запобіжного заходу через погіршення стану здоров'я, зокрема, проблем з серцем і серцево-судинної системою, передає " Інтерфакс-Україна ".

Андрій Антоненко неодноразово скаржився на погіршення стану здоров'я. На сьогоднішньому засіданні його адвокат заявив, що захист просить суд змінити запобіжний захід Антоненко з утримання під вартою на особисте зобов'язання.

"Клопотання захисника про зміну запобіжного заходу з утримання під вартою на особисті зобов'язання залишити без задоволення", - йдеться в ухвалі суду.

Відзначається, що сьогодні суд відклав розгляд справи обвинувачених у вбивстві Шеремета по суті до 2 лютого 14.00 в зв'язку з неявкою одного з захисників.

Очікується, що на наступному судовому засіданні суд почне вивчення матеріалів справи.

28 вересня 2020 року справу Шеремета передали в суд, замовників і організаторів за час розслідування так і не встановили. Під час слідства журналісти, правозахисники та громадські активісти неодноразово вказували правоохоронцям на помилки в доказовій базі, на якій ґрунтуються звинувачення.

Нагадаємо, що у вбивстві журналіста Павла Шеремета звинувачують дитячого кардіохірурга і волонтера Юлію Кузьменко, рок-музиканта і бійця ССО Андрія Антоненко і військового медика Яну Дугарь. За версією слідства, мотивом вбивства була «дестабілізація суспільно-політичної ситуації». Можливих замовників в поліції назвати не змогли.

На початку січня 2021 року в справі з'явився так званий "білоруський слід". ЗМІ оприлюднили аудіозаписи розмов з кабінету глави КДБ в 2008-2012 роках Вадима Зайцева, з яких випливає, що питання вбивства журналіста Павла Шеремета з 2012 року перебував "в розробці" спецслужб Білорусі.

Пізніше автор розслідування видання EUobserver про можливу причетність КДБ Білорусі до вбивства Шеремета Ендрю Ретман розповів про те, що записи американським дипломатам ще в 2012 році передав Ігор Макар.

За словами заступника голови українського МВС Антона Геращенко, українські експерти з фоноскопічної експертизи перевіряють голоси на записах в рамках розслідування вбивства Павла Шеремета.

Однак, в МВС заявили, що оприлюднені 4 грудня «Білоруські плівки» не вплинуть на хід справи обвинувачених у скоєнні злочину Андрія Антоненко, Юлії Кузьменко та Яни Дугрь.

Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року в результаті підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі