Справу Чауса можуть спробувати забрати в НАБУ – Ситник

Відео
Поділитися
Справу Чауса можуть спробувати забрати в НАБУ – Ситник © Юрий Бутусов/Facebook
Колишній суддя записав новий відеоролик, в якому заявив про «упередженість» детективів, які займаються його справою.

Відеозвернення екссудді Дніпровського райсуду Києва Миколи Чауса, котрі він оприлюднює у «своєму» Telegram-каналі, можуть бути використані для незаконної зміни підслідності справи проти нього, повідомив директор НАБУ Артем Ситник.

«Я особисто не знайомий з Миколою Чаусом, оприлюднена ним інформація щодо мене є повністю неправдивою. Водночас, ми переконані, що її можуть використати як формальний привід для того, щоб забрати справу в НАБУ», - зазначив Ситник.

У середу, 16 червня, Чаус оприлюднив нове відео, в якому скаржився на «упереджене ставлення до нього з боку директора НАБУ». У зверненні Чаус натякнув на те, що справа проти нього начебто є сфабрикованою, а докази у ній (та сама трилітрова банка із грошима – ред.) – сфальшованими.

На відео колишній суддя стверджував, що конфлікт між ним, Артемом Ситником и Олександром Поліщуком відбувся ще 2008 року. За його словами, на той час майбутні директор і детектив НАБУ працювали у Київській обласній прокуратурі. Після зміни місця роботи Ситник начебто вирішив помститись Чаусу та його родині.

З огляду на те, що конкурс з обрання директора НАБУ відбувався під пильною увагою західних партнерів України, бездоказові «корупційні викриття» Чауса мають сумний і сумнівний вигляд.

16 травня у месенджері Telegram з'явився «особистий» канал Чауса, тоді ж був опублікований перший відеоролик, в якому колишній суддя заперечував спецоперацію зі свого викрадення у Кишеневі в квітні цього року та звинувачував колишню українську владу в примусовому вивезенні до Молдови в 2016 році.

Суддя збирався «з'явитися» в Україні 20 травня, у день пресконференції президента Володимира Зеленського, але з його легалізацією виникли проблеми. Колишній заступник генерального прокурора, генерал СБУ Віктор Трепак вважає, що «легалізація» Чауса може бути розіграна за сценарієм «російської спецоперації», коли суддя-втікач може «випадково» опинитися на тимчасово окупованій території.

Миколу Чауса викрали 3 квітня в центрі Кишинева, молдавські ЗМІ повідомили, що екссуддю вивезли до України на автомобілі з дипломатичними номерами.

У причетності до втечі Чауса з України і його поверненні на батьківщину підозрюють українські спецслужби, розслідуванню обставин переміщення екссудді через кордон присвячено низку журналістських розслідувань. В українському МЗС заперечують причетність України до викрадення Чауса, наполягаючи на тому, що операція може бути вигідна РФ, мета якої – посварити Україну із сусідами.

Колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак вважає, що міжнародне «переміщення» Чауса здійснювалося не в державних інтересах.

Метою вивезення Чауса до Молдови було врятувати його самого від кримінального переслідування і убезпечити його високих покровителів (суддя вважався креатурою народного депутата Олександра Грановського з найближчого оточення президента Петра Порошенка). У поверненні Чауса до України може бути зацікавлене нинішнє політичне керівництво. Адже це дає можливість для прямого виходу на підозру Порошенку.

Докладніше про викрадення Чауса і наслідки такої спецоперації для держави читайте в статті Віктора Трепака «Про одного Чауса і двох президентів» для читачів ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі