Справу щодо екссудді Чауса скерували до суду

Відео
Поділитися
Справу щодо екссудді Чауса скерували до суду © УНІАН
Після спецоперації «викрадення у Кишиневі» слідство отримало дискредитованого і підготовленого фігуранта-свідка, справа якого набула політичного забарвлення.

Справу колишнього судді Дніпровського районного суду Києва Миколи Чауса, якого підозрюють у корупції, скерували до суду, повідомляє пресслужба Національного антикорупційного бюро.

Чауса підозрюють в отриманні $150 тисяч хабара (понад 3,7 млн грн за курсом НБУ на той час), гроші він вимагав у справі, пов'язаній з незаконним обігом наркотиків. Частину хабара заховав у машині, ще 80 тисяч закопав у банках на садовій ділянці.

На суддю завели справу за ч. 4. статті 368 Кримінального кодексу України – прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі службовою особою, яка займає відповідальне становище, поєднане з вимаганням.

9 серпня 2016 року детективи НАБУ викрили суддю «на гарячому», Верховна Рада дала згоду на його затримання та притягнення до кримінальної відповідальності.

Скориставшись суддівським імунітетом, Чаус втік до Молдови (кримінальне провадження за фактом незаконного переміщення екссудді через державний кордон зараз розслідує Головне слідче управління СБУ). Суддю оголосили спочатку у національний розшук, а надалі – у міжнародний розшук.

В інтерв’ю редакторці відділу «Політика» ZN.UA Інні Ведерніковій директор НАБУ Артем Ситник наголошував на тому, що Бюро не зволікатиме з відправкою справи до суду. Розслідування триває вже сім років, всі докази вже давно зібрано.

У лютому 2017 року Чауса затримали у Молдові, а у квітні 2021 року, не дочекавшись на рішення суду та екстрадицію у законний спосіб, екссудю вивезли до України. До втечі Чауса і його повернення на батьківщину можуть бути причетні українські спецслужби,  офіційний Київ це заперечує.

За даними журналіста Юрія Бутусова, після повернення суддю тривалий час тримали на базі Головного управління розвідки Міноборони. 30 липня Микола Чаус з'явився в селі Мазурівка на Вінничині. Звідти у Київ його вивезли співробітники СБУ, детективи НАБУ відбити суддю не змогли.

Про місцезнаходження колишнього судді спецслужбовці повідомили детективів листом. 3 серпня Чауса затримали у столичній лікарні «Феофанія», 4 серпня Вищий антикорупційний суд відправив його під цілодобовий домашній арешт.

Метою вивезення Чауса до Молдови було врятувати його самого від кримінального переслідування і убезпечити його високих покровителів (суддя вважався креатурою народного депутата Олександра Грановського з найближчого оточення президента Петра Порошенка). Своєю чергою у  поверненні Чауса до України зацікавлене чинне політичне керівництво, одержиме ідеєю «посадити попередника». Як суддя-втікач об'єднав Петра Порошенка і Володимира Зеленського, читайте в статті Віктора Трепака «Про одного Чауса і двох президентів» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі