До викрадення судді Чауса з Молдови можуть бути причетні українські спецслужби - «Слідство.Інфо»

Відео
Поділитися
До викрадення судді Чауса з Молдови можуть бути причетні українські спецслужби - «Слідство.Інфо» © скриншот видео
Молдавські правоохоронці перевіряють причетність до викрадення судді-втікача 10 українських громадян.

Українські та молдавські журналісти-розслідувачі отримали доступ до паспортних даних 10 осіб, яких правоохоронні органи Молдови перевіряють на причетність до викрадення судді-втікача Миколи Чауса з території країни. Всі ці люди - громадяни України, як мінімум частина з них є співробітниками спецслужб. Про це йдеться в спільному матеріалі проекту «Слідство.Інфо» і RISE Moldova.

Журналісти RISE Moldova отримали копії закордонних паспортів 10 українців, які опинилися в полі зору молдавських правоохоронців у зв'язку з викраденням Чауса.

24 березня україно-молдовський кордон перетнули Юрій Коваленко й Едуард Ставицький. За даними журналістів, обидва вони пов'язані з українською розвідкою. У соцмережах є сторінка Коваленка, де вказано, що він навчався у військовому виші в Одесі. Станом на 2015 року, Коваленко був зареєстрований у в/ч А2659 на вулиці Мельникова, 81 у Києві. Там же розташовується Військово-дипломатична академія ім. Євгена Березняка, що готує, в тому числі військових розвідників. Уже в 2018 році адресою реєстрації Коваленка стала вулиця Електриків, 33 - Головне управління розвідки Міністерства оборони.

У коментарі журналістам Коваленко підтвердив, що був у Молдові з 24 березня по 3 квітня. Обговорювати мету візиту, як і про свою причетність до ГУР, він відмовився.

Знайти людину на ім'я Едуард Ставицький авторам матеріалу не вдалося. Однак вони вважають, що його фото в закордонному паспорті схоже на фото в паспорті киянина Андрія Куценка. У 2000-х роках він був прописаний у Києві за адресою однієї з військових частин, а в 2009 році служив у в/ч на Електриків, 33. У розмові з журналістами Куценко заперечив, що працює у військовій розвідці, а після додаткових питань кинув слухавку.

Молдавські прикордонники надали журналістам відео з пункту пропуску, на якому зафіксовані чоловіки, схожі на Коваленка і Куценка. 3 квітня, в день викрадення Чауса, вони покинули Молдову.

У молдавських правоохоронців є інформація про ще одного українця - Олександра Костенюка. До 2018 року він працював у карному розшуку львівської поліції, а зараз володіє детективним агентством. За словами Костенюка, він не знайомий ні з Коваленком, ні з Куценком, і до викрадення Чауса не причетний.

Більшість з 10 українців, якими зацікавилися в Молдові, мешкають у Львівській області. Один з них, Олег Стандник, був засуджений на три роки за незаконне викачування нафти, ще один - є співробітником приватної охоронної компанії.

Також в розслідуванні фігурує колишній інструктор окремого загону спецпризначення Національної гвардії Михайло Булега. Сьогодні він очолює підрозділ «Федерації військово-прикладного та спортивного універсального бою України».

Булега підтвердив, що їздив до Молдови «на пару днів» відпочивати, але назву готелю, в якому зупинявся, назвати не зміг. Кордон він перетнув через той же пункт пропуску, що і Коваленко з Куценком із інтервалом у дві години. Те, що цього дня викрали Чауса, Булега назвав «збігом».

Миколу Чауса викрали 3 квітня в центрі Кишинева. Молдавські ЗМІ повідомили, що суддю вивезли в Україну на автомобілі з дипломатичними номерами.

Голова МЗС Дмитро Кулеба запевнив, що Україна не причетна до викрадення Чауса, а також запропонував Кишиневу допомогу Києва в розслідуванні інциденту.

Суддю викрали незабаром публікації журналістського розслідування про причетність українських спецслужб до втечі Чауса з України.

Нагадаємо, у 2016 році суддя Дніпровського районного суду Києва Микола Чаус був затриманий при отриманні хабара в $ 150 тисяч. За даними САП, Чаус вимагав ці гроші у справі, пов'язаній з незаконним обігом наркотиків. Детективи НАБУ провели обшук в його автомобілі, де виявили частину хабара в $ 70 тисяч, ще $ 80 тисяч він заховав у своєму укритті, на земельній ділянці, у банці.

У березні 2017 року Чаус був затриманий в Молдові і провів 15 діб під арештом.

Суддя просив владу Молдови надати йому політичний притулок, але отримав відмову.

У САП пообіцяли вимагати екстрадиції Чауса до України.

У 2019 ДБР на підставі «публікацій у ЗМІ» зареєструвало кримінальне провадження про можливу причетність п'ятого президента України Петра Порошенкадо втечі судді Чауса.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі