Викраденого у Молдові екссуддю Чауса зняли з міжнародного розшуку – ЗМІ

Поділитися
Офіційною причиною ухваленого рішення стали «порушення, допущені українською стороною».

Викраденого у Молдові на початку минулого місяця екссуддю Дніпровського районного суду Києва Миколу Чауса зняли з розшуку по лінії Інтерполу, повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна» із посиланням на власні джерела.

«30 квітня 2021 року Чаус був видалений з бази Інтерполу як розшукувана особа. Підставою для зняття з міжнародного розшуку стали порушення, допущені українською стороною », - заявив співрозмовник журналістів.

За його словами, у мотивації зняття з розшуку колишнього судді йдеться про «недотримання українською стороною правил обробки даних».

16 травня у месенджері Telegram з'явився «особистий» канал Чауса, тоді ж був опублікований перший відеоролик, в якому колишній суддя заперечував спецоперацію зі свого викрадення у Кишеневі в квітні цього року та звинувачував колишню українську владу в примусовому вивезенні до Молдови в 2016 році.

Суддя збирався «з'явитися» в Україні 20 травня, у день пресконференції президента Володимира Зеленського, але досі не зробив цього. Мовчить і його Telegram-канал. Імовірно, між ним і організаторами викрадення триває обговорення деталей легалізації.

Колишній заступник генерального прокурора, генерал СБУ Віктор Трепак вважає, що «легалізація» Чауса може бути розіграна за сценарієм «російської спецоперації», коли суддя-втікач може «випадково» опинитися на тимчасово окупованій території.

Миколу Чауса викрали 3 квітня в центрі Кишинева, молдавські ЗМІ повідомили, що екссуддю вивезли до України на автомобілі з дипломатичними номерами.

У причетності до втечі Чауса з України і його поверненні на батьківщину підозрюють українські спецслужби, розслідуванню обставин переміщення екссудді через кордон присвячено низку журналістських розслідувань. В українському МЗС заперечують причетність України до викрадення Чауса, , наполягаючи на тому, що операція може бути вигідна РФ, мета якої - посварити Україну із сусідами.

Колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак вважає, що міжнародне «переміщення» Чауса здійснювалося не в державних інтересах.

Метою вивезення Чауса до Молдови було врятувати його самого від кримінального переслідування і убезпечити його високих покровителів (суддя вважався креатурою народного депутата Олександра Грановського з найближчого оточення президента Петра Порошенка). У поверненні Чауса до України може бути зацікавлене нинішнє політичне керівництво. Адже це дає можливість для прямого виходу на підозру Порошенку.

Докладніше про викрадення Чауса і наслідки такої спецоперації для держави читайте в статті Віктора Трепака «Про одного Чауса і двох президентів» для читачів ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі