Колишній заступник генерального прокурора, генерал СБУ Віктор Трепак вважає, що українська влада готує ґрунт для інформаційної і правової легалізації екссудді Дніпровського суду Києва Миколи Чауса, викраденого в Молдові. На думку Трепака, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба невипадково уводить увагу суспільства в бік якогось «російського сліду».
«Я схиляюся до думки, що в подальшому «легалізація» Чауса може бути розіграна за сценарієм про «російську спецоперацію»... Наш суддя може раптово опинитися на непідконтрольній території, а потім уже легітимізований в Україні», - повідомив Трепак в ефірі «Радіо НВ» у п'ятницю, 21 травня.
На запитання ведучого, чи не свідчитиме це про співпрацю спецслужб України та Росії, Трепак відповів, що вона не припинялася.
«Співпраця не припинялася. Вона була в прихованій формі, контакти були і за часів колишньої влади, яка говорила чітко, що Росія - ворог. Але гроші заробляли, і співпраця відбувалося», - додав Трепак
Він допустив, що нинішня влада, організувавши вивезення Чауса з Молдови, переслідувала виключно політичні цілі.
«Очевидно, що спецоперація була здійснена не для справедливого правосуддя, а з політичною метою. Свідчення Чауса можуть використовувати для виходу на підозру Петрові Порошенку, а також для дискредитації ключових спікерів у справі «вагнерівців», - пояснив Трепак.
Колишній заступник генпрокурора також відзначив, що відкриття кримінального провадження СБУ про викрадення Чауса в Молдові, може стати інструментом, за допомогою якого суддю-втікача й інших осіб змусять мовчати, взявши в них свідчення і підписку про нерозголошення матеріалів досудового слідства.
Миколу Чауса викрали 3 квітня в центрі Кишинева. Молдавські ЗМІ повідомили, що суддю вивезли в Україну на автомобілі з дипломатичними номерами.
Голова МЗС Дмитро Кулеба запевнив, що Україна не причетна до викрадення Чауса, а також запропонував Кишиневу допомогу Києва в розслідуванні інциденту.
Суддю викрали незабаром публікації журналістського розслідування про причетність українських спецслужб до втечі Чауса з України в 2016 році.
Детальніше про викрадення Чауса і наслідки такої спецоперації для держави читайте у статті Віктора Трепака «Про одного Чауса і двох президентів».