Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що у випадку, якщо епідситуація в країні погіршиться, у державі невідкладно буде введено локдаун попри затверджені сьогодні дати. Про це він зазначив під час засідання Кабміну.
"Держава залишає за собою право в разі надзвичайних подій, різкого зростання (захворюваності - ZN.UA), якихось непередбачуваних випадків, звертатися до суспільства, звертатися до Верховної Ради і вводити карантин невідкладно, якщо цього вимагатиме ситуація і суспільство", - заявив Шмигаль.
За його словами, поки що впровадження локдауну очікується саме 8 січня.
Нагадаємо, станом на 9 грудня в Україні зафіксували 845 343 випадків коронавірусу. Зокрема, за останню добу COVID-19 виявили у 12 585 пацієнтів. Всього за час пандемії вилікувалися 451 118 осіб, 14 204 - померли.
При цьому за даними Міністерства охорони здоров'я України,найвищий показник захворюваності на коронавірусспостерігається у шести областях. У Києві показник захворюваності за останні два тижні дорівнює 739,2 на 100 тис. населення. При цьому середній показник по Україні складає 481,8 на 100 тис. населення.
Кілька днів поспіль МОЗ рапортує про зниження захворюваності коронавірусів в країні, пов'язуючи це з позитивною дією карантину вихідного дня. У той же час статистика Центру громадського здоров'я, навпаки, свідчить про зростання позитивності.
Вводити локдаун чи не вводити? Якщо вводити, то який, коли, на скільки і як? І які першочергові кроки потрібно буде зробити до, а особливо після виходу з епідемії? На ці та інші питання ZN.UA шукало відповіді разом із керівником Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки, колишнім заступником міністра охорони здоров'я часів Уляни Супрун Павлом Ковтонюк. Подробиці - в інтерв'ю Алли Котляр “Нас очікує тривалий період дуже тяжкої реабілітації”.