Кілька днів поспіль Міністерство охорони здоров'я України звітує про зниження захворюваності на коронавірус в країні, пов'язуючи це з позитивною дією карантину вихідного дня.
Водночас статистика Центру громадського здоров'я, навпаки, свідчить про зростання позитивності. На це звернув увагу системний аналітик, автор ZN.UA Євген Істребін.
Так, 7 грудня, Запорізький обласна лабораторний центр МОЗ обробив 1 330 тестів, зроблених методом ПЛР. А кількість позитивних результатів (включно з випадками коронавірусу серед медиків) отримав у декілька разів вище - 6 904. Результат помилки - позитивність по Україні 51%.
Своєю чергою Львівський обласний лабораторний центр МОЗ 6 грудня відзвітував про те, що того дня тести ПЛР не проводилися взагалі, але позитивних результатів отримали 314.
Крім того, у таблиці не вказано, за який період зібрана інформація у ній. У статті «COVID-19 vs Київ» Істребін писав, що дані про «нові» випадки коронавірусу вносяться до системи із затримкою у декілька місяців.
Вчора позитивність тестів по всій Україні досягла рекордної величини - 51% За даними ЦГЗ України вчора було проведено 30718 тестів, з них позитивні склали 15656 або 50,967%
Опубліковано Євгеном Істребіним Вівторок, 8 грудня 2020 р
Попри помилку в статистиці ЦОЗ МОЗ, ZN.UA закликає читачів не забувати про те, що вірус може бути ближче, ніж здається, не відмовлятись від профілактики зараження COVID-19 і захисту себе та оточуючих.
У вівторок, 8 грудня, в Україні підтвердили 10 811 нових випадків ковід, 195 українців померли, 12 860 виписались з лікарень. У МОЗ прогнозують пік захворюваності у середині січня-лютому.
9 грудня Кабінет міністрів планує затвердити строки і обмеження нового локдауну в Україні. Очікується, що зачинять дитсадки і школи, держструктури і розважальні заклади, а кафе і ресторани повернуться до формату роботи «із собою».
Вводити локдаун чи не вводити? Якщо вводити, то який, коли, на скільки і як? І які першочергові кроки потрібно буде зробити до, а особливо після виходу з епідемії? На ці та інші питання ZN.UA шукало відповіді разом із керівником Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки, колишнім заступником міністра охорони здоров'я часів Уляни Супрун Павлом Ковтонюк. Подробиці - в інтерв'ю Алли Котляр «Нас очікує тривалий період дуже тяжкої реабілітації».