У МОЗ назвали пік захворюваності на коронавірус в Україні

Поділитися
У МОЗ назвали пік захворюваності на коронавірус в Україні © NewsMakers
У січні в країні можуть ввести жорсткий локдаун. У міністерстві наполягають на тритижневому.

Цієї зими в Україні очікується кілька пікових періодів захворюваності на коронавірус COVID-19, які почнуться у середині січня і триватимуть до середини лютого, розповів в.о. гендиректора Центру громадського здоров'я (ЦГЗ) МОЗ Ігор Кузін.

«Розрахунки показують, що пікові періоди захворюваності можуть спостерігатися в середині січня і триватимуть приблизно до середини лютого. За різними математичними моделями, міжнародними зокрема, природний спад захворюваності на коронавірусну  хворобу очікується не раніше лютого 2021 року», - уточнив він в інтерв'ю Liga.net.

За словами Кузіна, епідемічна ситуація в країні складається таким чином, що введення локдауну уникнути не вдасться. Але потрібно враховувати два фактори: здатність системи охорони здоров'я і своєчасність введення, до того як відбудеться колапс. Він радить вводити жорсткі обмеження до великих свят і початку природного спаду поширення коронавірусу.

«Проговорюються багато сценаріїв. Моделювали, що доцільно його вводити перед новорічними святами і завершувати в середині січня. Тоді він буде ефективним», - пояснив Кузін.

У МОЗ вивчали дані міжнародних досліджень про вплив тривалості локдауну на зниження захворюваності. Так, при тритижневому карантині можна розраховувати на мінус 80% випадків захворювання щодня; при двотижневому - на мінус 20-40%.

9 грудня Кабінет міністрів планує затвердити строки і обмеження нового локдауну в Україні. Очікується, що зачинять дитсадки і школи, держструктури і розважальні заклади, а кафе і ресторани повернуться до формату роботи «із собою».

Вводити локдаун чи не вводити? Якщо вводити, то який, коли, на скільки і як? І які першочергові кроки потрібно буде зробити до, а особливо після виходу з епідемії? На ці та інші питання ZN.UA шукало відповіді разом із керівником Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки, колишнім заступником міністра охорони здоров'я часів Уляни Супрун Павлом Ковтонюк. Подробиці - в інтерв'ю Алли Котляр «Нас очікує тривалий період дуже тяжкої реабілітації».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі