В Україні посилять карантин з 8 по 24 січня – Шмигаль

Доповнено
Поділитися
В Україні посилять карантин з 8 по 24 січня – Шмигаль © Слово і діло
Транспорт в цей період працюватиме.

Після довгих перемовин і суперечок уряд нарешті оприлюднив дату введення локдауну — з 8 по 24 січня 2021 року включно, охрестивши його “Зимовими канікулами заради безпеки”. Карантин вихідного дня і штрафи за неносіння масок, на думку прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, дали свій результат. Тому уряд вважає, що локдаун можна відкласти на час після свят.

Озвучені обмеження насправді мало відрізняються від обмежень попереднього карантину вихідного дня, але діятимуть 24/7 протягом 2,5 тижнів. Постанову буде прийнято на позачерговому засіданні Кабміну, час якого буде оголошено додатково.

"Було прийнято рішення про те, що з 8 по 24 січня 2021 року в Україні будуть посилені карантинні обмеження. Назвемо їх "зимові канікули заради безпеки", - заявив прем'єр-міністр під час засідання уряду.

За його словами, в рамках посилення карантину, заборонять приймати відвідувачів кафе, ресторанам та барам. Однак вони зможуть працювати на виніс, буде дозволена доставка. Також буде заборонена робота магазинів з непродовльчими товарами, кінотеатрів, фітнес-клубів, спортзалів, театрів. Шмигаль зазначив, що в ТРЦ зможуть працювати лише магазини з продуктами, товарами особистої гігієни та побутової хімії, а також аптеки та ветмагазини.

Крім того, на карантин відправлять всі заклади освіти. Однак, дитячі садки працюватимуть. На період "зимового карантину" заборонять проведення розважальні, спортивні, культурні та інші масові заходи.

При цьому громадський транспорт працюватиме за обмеженнями, які діяли в "помаранчевій зоні" карантину. Також працюватимуть продуктові магазини, аптеки, банки, поштові оператори, готелі.

Нагадаємо, станом на 9 грудня в Україні зафіксували 845 343 випадків коронавірусу. Зокрема, за останню добу COVID-19 виявили у  12 585 пацієнтів. Всього за час пандемії вилікувалися 451 118 осіб, 14 204 - померли.

При цьому за даними Міністерства охорони здоров'я України, найвищий показник захворюваності на коронавірус спостерігається у шести областях. У Києві показник захворюваності за останні два тижні дорівнює 739,2 на 100 тис. населення. При цьому середній показник по Україні складає 481,8 на 100 тис. населення.

Кілька днів поспіль МОЗ рапортує про зниження захворюваності коронавірусів в країні, пов'язуючи це з позитивною дією карантину вихідного дня. У той же час статистика Центру громадського здоров'я, навпаки, свідчить про зростання позитивності.

Вводити локдаун чи не вводити? Якщо вводити, то який, коли, на скільки і як? І які першочергові кроки потрібно буде зробити до, а особливо після виходу з епідемії? На ці та інші питання ZN.UA шукало відповіді разом із керівником Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки, колишнім заступником міністра охорони здоров'я часів Уляни Супрун Павлом Ковтонюк. Подробиці - в інтерв'ю Алли КотлярНас очікує тривалий період дуже тяжкої реабілітації”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі