Росія назвала ідею будівництва стіни в Донбасі "контрпродуктивною"

Поділитися
Росія назвала ідею будівництва стіни в Донбасі Нормандский саммит запланирован на 9 декабря © Facebook/Луганська обласна державна адміністрація
За словами Єрмака, у разі провалу Мінських домовленостей, Зеленський пропонує "збудувати стіну і жити далі".

У Росії прокоментували заяву помічника президента України Андрія Єрмака про можливість "будівництва стіни" на межі з окупованим Донбасом. Заступник міністра закордонних справ Росії Андрій Руденко назвав заяву Єрмака контрпродуктивною, повідомляють росЗМІ.

За словами Руденка, головне завдання РФ на нормандському саміті - це начебто підтвердження прихильності Києва, Донецька і Луганська Мінським домовленостями.

"Спроби спекулювати на різного роду негативних сценаріях навряд чи корисні напередодні зустрічі лідерів в Парижі. Такі заяви контрпродуктивні та викликають серйозні питання щодо реальних намірів Києва на майбутньому саміті", - заявив заступник міністра.

Читайте також: Саміт нормандської четвірки має прокласти шлях до мирного врегулювання в Донбасі – глава дипломатії ЄС

Раніше повідомлялося, що Україна не гаятиме часу у разі провалу Мінських домовленостей. У цьому випадку, за словами помічника президента Андрія Єрмака, Зеленський пропонує "збудувати стіну і жити далі".

Як повідомлялося, Київ, Берлін, Париж і Москва підтвердили участь лідерів чотирьох держав у нормандському саміті 9 грудня в столиці Франції.

Володимир Зеленський заявляв, що планує обговорити на переговорах звільнення заручників, відновлення контролю над кордоном, "строки припинення війни" та місцеві вибори в ОРДЛО. За словами міністра закордонних справ Вадима Пристайка, Україна розраховує на суттєвий прогрес у врегулюванні конфлікту.

Водночас у Кремлі продовжують вимагати відведення ЗСУ по всій лінії фронту і надання окупованим територіям "особливого статусу" на постійній основі. Прессекретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявляв про підготовку якогось документа, на підписання якого за підсумками переговорів розраховує РФ.

Голова МЗС України Вадим Пристайко повідомив, що робочий варіант комюніке затвердили на початку вересня. За підсумками саміту лідери чотирьох країн повинні дати позитивну оцінку розведення військ на трьох ділянках та обміну утримуваними особами, а також схвалити продовження роботи в цих напрямках. Про зміну положень або черговості пунктів Мінських домовленостей не йдеться.

Докладніше про підготовку паризького саміту нормандської четвірки читайте у статті Костянтина Єлісєєва "Паризький саміт нормандської четвірки: врятувати Україну від стратегічної помилки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Дивіться спецтему: Саміт Нормандської четвірки
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі