Високий представник Європейського Союзу у закордонних справах і політиці безпеки Жозеп Боррель сподівається, що саміт нормандської четвірки у Парижі 9 грудня відбудеться "в конструктивній атмосфері".
"Високий представник підкреслив, що Україна зробила довгоочікувані кроки по виконанню Мінських угод. Він висловив надію, що майбутній саміт у "нормандському форматі" пройде в конструктивній атмосфері і прокладе шлях до сталого і мирного врегулювання конфлікту на сході України при повній повазі суверенітету і територіальної цілісності цієї країни", - повідомляється в комюніке Європейської зовнішньополітичної служби (ЄВС) за підсумками зустрічі Борреля і міністра закордонних справ України Вадима Пристайка під час Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ.
Глава європейської дипломатії підтвердив незмінність підходів Євросоюзу з питання застосування санкцій щодо Росії з метою повного виконання Мінських домовленостей, а також відновлення суверенітету і територіальної цілісності України.
Як повідомлялося, Київ, Берлін, Париж і Москва підтвердили участь лідерів чотирьох держав у "нормандському" саміті 9 грудня в столиці Франції.
Голова МЗС України Вадим Пристайко повідомив, що робочий варіант комюніке затвердили на початку вересня. За підсумками саміту лідери чотирьох країн повинні дати позитивну оцінку розведення військ на трьох ділянках та обміну утримуваними особами, а також схвалити продовження роботи в цих напрямках. Про зміну положень або черговості пунктів Мінських домовленостей не йдеться.
Також Пристайко запевнив, що Зеленський не піде на поступки з ключових питань, що стосуються суверенітету і національної безпеки. До таких "червоних ліній" голова МЗС відніс внесення змін до Конституції, відмову від євроатлантичної інтеграції, проведення виборів в ОРДЛО в умовах окупації і відсутності контролю над кордоном і прямі переговори з бойовиками "ДНР" і "ЛНР".
Детальніше про підготовку паризького саміту нормандської четвірки читайте у статті Костянтина Єлісєєва "Паризький саміт нормандської четвірки: врятувати Україну від стратегічної помилки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".