Пройдений Україною шлях за роки незалежності - кращі тексти ZN.UA

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Пройдений Україною шлях за роки незалежності - кращі тексти ZN.UA © ua.news
У День Незалежності ми вирішили нагадати про успіхи та невдачі країни.

Сьогодні, 24 серпня, Україна відзначає 30-ту річницю з дня проголошення Незалежності. Рік тому ZN.UA публікувало серію текстів, в яких аналізувалася ситуація, що склалася в Україні.

Тексти не втратили своєї актуальності і сьогодні. І якщо ви хочете докладно простежити шлях, пройдений Україною за 30 років незалежності - читайте тексти ZN.UA. 

«Скільки нас і чому?»

Елла Лібанова, директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім.Птухи НАН України, розповідає про те, як змінилася демографія країни.

«Є безліч різних показників, які так чи інакше відображають психологічний клімат в суспільстві, але починати все ж треба з демографії. Отже, скільки нас? На дату проведення референдуму на підтвердження Акта про незалежність України (1 грудня 1991 року) в Україні проживало 52 мільйони чоловік... В цілому ж за роки незалежності в Україні померло на 7,3 мільйона більше, ніж народилося », - зазначає автор.

«Спадщина і спадкоємці»

Сергій Кораблін, доктор економічних наук, заступник директора Інституту економіки та прогнозування НАН України, оцінив економічні досягнення країни.

"Озираючись назад, треба визнати, що на зорі своєї незалежності Україна отримала в спадок від Союзу не тільки порожні прилавки, а й промислові галузі... Мова, по суті, йшла про індустріальну базу, без якої зараз немислимі ні Інтернет, ні цифрові технології, ні «четверта промислова революція». Причому в ряді випадків країна не просто мала налагодженим виробництвом, а й входила до когорти визнаних світових лідерів. При нормальному поступальному розвитку таких напрацювань вона б могла сьогодні перебувати в першому ешелоні технологічної еліти світу. У Китаю ж тоді не було ні Lenovo, ні Huawei, ні технологій 5G, а про український рівні промисловості він міг тільки мріяти », - зазначає він.

«Біг по інерції»

Володимир Бородянський, міністр культури, молоді і спорту (2019-2020), Олександр Ларін, керівник проекту IDEALIST.media, Ігор Левенштейн, спортивний журналіст, Володимир Шумилин, обственнік компанії «Спортпроект», заступник міністра культури, молоді і спорту (2019-2020 ), пишуть про спортивні результати.

«За 29 років Незалежності український спорт відзначився точковими успіхами і накопичив системні проблеми. В принципі мало хто навіть серед керівних спортивних функціонерів замислюється про місце спорту в житті країни, його соціальному й економічному потенціалі. І про взаємний вплив спорту на країну і країни на спорт », - вважають автори.

«Анатомія руйнування»

Юлія Самаєва, редактор відділу економіки ZN.UA, оцінила «успіхи» промисловості України.

«Ми здобули незалежність, будучи« другою» республікою СРСР в основному завдяки не просто розвиненій, передовій промисловості... Як же так вийшло, що через 29 років ми стали аграрною країною, виживаючи за рахунок експорту зернових? Маленькою відкритою економікою, повністю залежною від світових цін на сировинні товари, яку обігнали всі сусіди, крім крихітної Молдови. Причин безліч. Ми примудрилися зробити всі можливі помилки за ці роки, почавши з основної - відсутність стратегічного бачення того, яку країну хотіли б побудувати ».

«Від стін до якості: початок довгого шляху»

Назар Белей, старший аналітик центру досліджень охорони здоров'я, Ярослав Кудлацкій, керівник центру досліджень охорони здоров'я, Андрій Ковальов, керівник консалтингових проектів (Київська школа економіки), писали про охорону здоров'я.

«Українцю, який народився 24 серпня 1991 року, статистична наука прогнозувала прожити щасливі 69,3 року. Нашому співвітчизнику, який народився 24 серпня 2020 го, прогнозують близько 72 років життя. За майже 30 років нашої незалежності ми відвоювали у природи та інших обставин три роки життя », - йдеться в статті.

«ОПК, який Україна втратила...»

Дмитро Менделєєв, офіцер, держчиновник 2 рангу. На його фюзеляжі два збитих за корупцію глави Міноборони і більше 70 кримінальних справ, відкритих за публікаціями автора в ZN.UA, розповідає про оборонної промисловості.

«До моменту набуття Україною незалежності на території країни функціонувало 3594 підприємства, які виробляють продукцію військового призначення та подвійного використання, із загальною чисельністю персоналу близько 3 мільйонів чоловік. У випуску безпосередньо військової продукції було задіяно майже 700 підприємств, включаючи 205 виробничих об'єднань і 139 науково-виробничих об'єднань, із загальною чисельністю персоналу 1,45 мільйона чоловік. На сьогодні в Україні залишилося всього 147 підприємств державної форми власності та функціонують ще близько 250 приватних суб'єктів господарювання, створених за останні два десятки років. Загальна чисельність персоналу не більше 100 тисяч чоловік »

"Історія великого вибуху"

Катерина ЩеткінаЕксперт, журналіст, письменник, автор книг «Хроніки Томосу», «Любомир Гузар. Хочу бути людиною », пише про релігію.

"Кількісні показники змушують говорити про справжнісінький вибух релігійності, пристрасний духовний пошук, куди з головою поринула країна в той момент, коли звичні - і здавалися майже непорушними - духовно-ідеологічні орієнтири несподівано звалилися", - йдеться в матеріалі.

"В режимі виживання"

Інна Совсун, депутат фракції «Голос», пише про освіту.

"Освіта - сфера, чутлива до політичних, соціальних і економічних трансформацій суспільства і, в свою чергу, сама впливає на них. Основними трендами розвитку суспільства, що вплинули на освіту часів незалежності, були демографія, державні витрати і стан економіки".

"Україна аграрна: цифри як похідна політики"

Максим Мартинюк, колишній перший заступник міністра аграрної політики і продовольства, описує ситуацію в АПК.

"Від того, чи зможе Україна сформулювати до свого 30-річчя виразну аграрну політику, від того, якою буде ця політика, залежить, чи залишаться ця і багато інших сімей жити на нашій прекрасній землі", - підсумував він в своєму матеріалі.

"Особа і голос країни"

Тетяна Силіна, редактор відділу міжнародної політики ZN.UA, розповіла про ситуацію в дипломатії.

"З 90-х років на частку української дипломатії випало чимало складних завдань. Вони змінюються разом зі стрімкою зміною світу. Але відкриваєш першу главу книги Анатолія Зленка« Дипломатія і політика »-« Перші кроки »і не можеш позбутися дежавю, читаючи про те, що «в перші дні, місяці і навіть роки незалежності однією з найактуальніших завдань не була зовнішньополітичний« лікнеп »населення, а« лікнеп »української політичної еліти», - зазначає автор.

 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі