"Президент" невизнаного Придністров'я виявився громадянином України – ЗМІ

Поділитися
© president.gospmr.org
Красносельський неодноразово використовував український паспорт для в'їзду на територію нашої країни.

У "президента" невизнаного Придністров'я Вадима Красносельського є український паспорт, який він неодноразово використовував для в'їзду на територію України. Про це йдеться в розслідуванні видання Rise Moldova.

Журналісти повідомили, що їхню інформацію підтверджують дані, надані джерелами в Державній прикордонній службі України.

У публікації зазначається, що придністровський чиновник, який до 2016 року був головою придністровського МВС у званні генерал-майора, близько 8 років перебував у розшуку у Молдові. Проте це не заважало йому майже щомісяця перетинати придністровську ділянку молдавсько-українського кордону і виїжджати за кордон за паспортами кількох країн.

Для цього він з 2007 по 2015 рік використав понад 300 разів російський і як мінімум 10 разів український закордонний паспорт. Головні пункти призначення - Київ, Харків і Одеса.

"МВС України повідомило нам, що станом на березень 2019-го Вадим Красносельський більше не перебуває у списку осіб, оголошених у міжнародний розшук", - йдеться в повідомленні. У відомстві не стали коментувати, чи перебував він у розшуку раніше.

Видання наводить документ про те, що Красносельський був оголошений в міжнародний розшук у 2007 році, але його зняли зі списку в 2015 році за ініціативою Кишинева. Майже через рік він став "президентом" невизнаної республіки.

Незважаючи на те, що Красносельський є лідером сепаратистської невизнаної республіки, уряд Молдови не відмовляється від контактів з ним і не забороняє цього українським дипломатам.

Придністров'я, де російськомовне населення становить більшість, проголосило незалежність від Молдови у 1990 році. Росія підтримує сепаратистський режим у регіоні, а присутність власних військ називає "миротворчою операцією". У той самий час міжнародне співтовариство визнає Придністров'я частиною Молдови.

На Стамбульському саміті ОБСЄ 1999 року Росія зобов'язалася вивести свої війська й озброєння з Придністров'я, проте зобов'язання так і не було виконано. Детальніше про цінність присутності російських військ на території Придністров'я для Москви читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Невивідні" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі