У Міноборони запустили сервіс повернення із СЗЧ через застосунок "Армія+"

Відео
Поділитися
У Міноборони запустили сервіс повернення із СЗЧ через застосунок © Getty Images
Нововведення покликане спростити процедуру повернення військових на службу

У мобільному застосунку "Армія+" з'явилася нова функція, що дозволяє військовослужбовцям, які самовільно залишили частину, повідомити про бажання повернутися на службу. До 1 січня 2025 року це можна зробити без кримінального покарання та з повним відновленням соціальних гарантій.

Про це повідомив міністр оборони України Рустем Умєров, зазначивши, що процес подачі "є максимально простим і займає лише п’ять хвилин".

Як працює нова функція повернення із СЗЧ

Щоб скористатися сервісом, потрібно у меню в розділі "Рапорти" обрати пункт про повернення із СЗЧ. У військових запитають причину самовільного залишення частини, зокрема серед можливих варіантів ‒ некомпетентність командира, сімейні обставини, проблеми з комплектуванням частини чи бажання перевестися до іншого підрозділу. Водночас у застосунку залишають можливість не відповідати на це питання.

Далі людина обирає адресу відділу Військової служби правопорядку (ВСП), куди має намір прибути. Також можна прикріпити військовий квиток або рекомендаційний лист для переведення до іншої частини.

Після цього є 24 години, щоб прибути до обраного відділу ВСП, де оформлять необхідні документи, зроблять припис і допоможуть дістатися до однієї із 17 військових частин зі списку.

Потім після повернення із СЗЧ командир частини має протягом 72 годин відновити грошове забезпечення та інші соціальні гарантії військовослужбовця.

"Ми розуміємо, наскільки важливими є підтримка та мотивація кожного бійця. Цей сервіс створений для того, щоб надати чіткий і прозорий шлях до відновлення на службі", ‒ додав Умєров.

Нагадаємо, у застосунку "Армія+" з'явилась можливість переведень для військовослужбовців Національної гвардії України.

Мобілізація все ще буксує. А чимало мотивованих військових, які служать від початку повномасштабної війни, самовільно залишають свої частини. Чому? І що з цим робити, розповідає Леся Литвинова у статті "Мобілізація і СЗЧ: доросла чесна розмова".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі