Автор наводить в матеріалі слова спецпредставника України з питань придністровського врегулювання Віктора Крижанівського, який говорить, що, "у придністровському врегулюванні нічого не рухається, а є тільки демонстрація руху, викликана прагненням сторін уникнути звинувачень у зриві переговорного процесу".
Як зазначається у статті, обговорюються тільки технічні питання: про спільний телефонний зв'язок, про статус документів, про свободу пересування. Вони лише полегшують життя жителям Придністров'я, але не стимулюють керівників регіону до переговорів про реінтеграцію. Тирасполь і Москву подібний розвиток подій більш ніж влаштовує, зазначають експерти.
Аргументуючи необхідність збереження Оперативної групи російських військ (ОГРВ), в Москві часто і свідомо приписують її військовослужбовцям функції миротворців. Однак заяви російських чиновників далекі від дійсності.
Експерт вказує, що солдати ОГРВ - зовсім не миротворці: їх правовий статус не врегульовано. По суті, вони перебувають у Молдові незаконно. Що і визначив у травні ц. р. Конституційний суд Молдови, фактично визнавши російські війська окупаційними. Цим військовослужбовці ОГРВ принципово відрізняються від 402 російських миротворців зі складу Спільних миротворчих сил (СМС). Але в Тирасполі та Москві не роблять відмінностей між солдатами ОГРВ і "блакитними касками" СМС.
Детальніше про це читайте в матеріалі оглядача відділу міжнародної політики ZN.UA Володимира Кравченка "Невивідні" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".
Як повідомлялося раніше, Молдова вимагає повного і беззастережного виведення російських військ, незаконно розквартированих на території Придністров'я. Москва у свою чергу засудила такий "несподіваний" і "не дуже дружній" крок.