Повістка як помста за розслідування. Журналісти «Слідства.Інфо» заявили про переслідування з боку СБУ

Відео
Поділитися
Повістка як помста за розслідування. Журналісти «Слідства.Інфо» заявили про переслідування з боку СБУ © Слідство.Інфо
Співробітник СБУ міг давати вказівки ТЦК, аби ті вручили повістку Євгенію Шульгату.

Напередодні, 5 квітня вийшло розслідування Євгенія Шульгата для «Слідство.Інфо» щодо статків родини голови департаменту кібербезпеки Служби безпеки України Іллі Вітюка. А вже зранку, 6 квітня, керівниця та засновниця «Слідства.Інфо» Анна Бабінець повідомила, що цього тижня Євгенія Шульгата у супермаркеті зустріли двоє людей у військовій формі, які представились співробітниками ТЦК, та вирішили вручити журналісту повістку.

«Історія, над якою у цей час працював Євгеній Шульгат, непроста. Вона про СБУшника. І в процесі нашої роботи до нашої редакції приходили різні сигнали про те, що не варто публікувати цю історію», – зазначила Бабінець у відео, опублікованому в YouTube.

Вона розповіла, що одного дня Євгеній Шульгат повертався додому та після 21:00 зайшов до супермаркету. Коли ж журналіст збирався звідти виходити, його перестріли люди у військовій формі, які представились співробітниками ТЦК Солом’янського району. Тоді як події розгорталися в Облонському районі столиці. Шульгату спробували вручити повістку.

Згодом, як додала Бабінець, переглянувши відео з камер спостереження, журналісти дізналися, що представників ТЦК «вів» чоловік у цивільному одязі. Саме він, за словами журналістів, згодом і вказав на Євгенія Шульгата.

Журналісти встановили, що людина в цивільному одязі – це, швидше за все Олексій Біленко, який раніше працював у Львівському управлінні СБУ, а зараз є співробітником Департаменту кібербезпеки Служби безпеки України. Саме цей департамент і очолює Вітюк – фігурант розслідування Євгенія Шульгата.

«Ми у «Слідстві.Інфо» усвідомлюємо, що зараз війна і кожен чоловік має захищати свою Батьківщину. Більше того, четверо колишніх працівників «Слідства. Інфо» вже зараз в армії та захищають нас від ворога. Проте у цьому конкретному випадку ми вбачаємо переслідування журналіста за його діяльність. Ми бачимо, що повістка, яку вручають військовослужбовці за вказівкою особи у цивільному – це помста за журналістське розслідування. Тим більше, як виявилося, людина в цивільному – це працівник СБУ. Дуже прикро, що така помста робиться руками військових. І ми щиро віримо, що правоохоронці відреагують на наші знахідки, а причетні до цієї недолугої спецоперації будуть покарані», – підсумувала Бабінець.

Згідно з розслідуванням, дружина Іллі  Вітюка від початку повномасштабної війни заробила на квартиру в елітному ЖК Києва. При чому за документами виходить, що придбали квартиру значно за нижчою ціною від ринкової вартості. Водночас про діяльність дружини Вітюка нічого не відомо. Головний вид діяльності ФОП дружини представника СБУ — сфера права. З журналістами жінка про свою роботу говорити також відмовилась. Як і про придбану квартиру.

Однак недешева нерухомість є не лише у дружини Вітюка, а й у його матері, яка є не бізнесменкою, а лікарем. Крім нерухомості у Тернополі та Броварах, жінка має дві квартири у Києві. 

Загалом, тільки дружина та матір Вітюка володіють нерухомістю щонайменше на 25,5 млн грн за ринковою вартістю. Заможність родини зростала разом з карʼєрою Іллі Вітюка.

Зазначимо, що не так давно СБУ вже втрапляла у схожий скандал. Зокрема, співробітників Департаменту захисту нацдержавності Служби безпеки України довгий час незаконно стежили за журналістами Bihus.Info. Після проведення власного розслідування журналісти Bihus.Info заявили, що ідентифікували тих, хто проводив операцію зі встановлення прихованих камер у готельні номери, де редакція відпочивала 27 грудня 2023 року.

У відповідь в СБУ стверджують, що стеження за журналістами начебто пов'язано з протидією наркодилерам. На відео, з якого й почався скандал, потрапили кадри, як деякі працівники проєкту вживали заборонені речовини. Разом з цим з СБУ таки звільнили керівника ДЗНД Романа Семенченка. 

Врешті Офіс генерального прокурора повідомив, що Держбюро розслідувань, а не СБУ, буде розслідувати справу про незаконне стеження за журналістами проєкту Bihus.Info. Крім того, згодом у команді Bihus.Іnfo заявили, що частину співробітників ДЗНД, які стежили за журналістами, відправили в зону бойових дій на Донбас.

Внутрішній фронт України проти корупції, непрофесіоналізму та злочинної бездіяльності влади тримається на кількох десятках людей. Однак зараз їх системно намагаються з цього фронту демобілізувати, аби створити «марафон тиші». Про причини тиску на журналістів та можливі наслідки для країни в статті читайте «Внутрішній фронт. Хто й навіщо тисне на антикорупційних журналістів і активістів» у матеріалі  Інни Ведернікової  та Тетяни Безрук.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі