Дані, незаконно зібрані про журналістів Bihus.Info, могли використати для подальшого впливу - офіс генпрокурора

Поділитися
Дані, незаконно зібрані про журналістів Bihus.Info, могли використати для подальшого впливу - офіс генпрокурора © Скріншот з відео
У ході розслідування були встановлені факти, які можуть свідчити про перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

У справі щодо стеження за журналістами редакції Bihus.Info розпочато розслідування за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів, повідомляє офіс генерального прокурора України.

"Офіс Генерального прокурора здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактами порушення недоторканості приватного життя та використання спеціальних технічних засобів отримання інформації. У ході досудового розслідування були встановлені факти, які можуть свідчити про перешкоджання законній професійній діяльності журналістів. На території етнографічного комплексу здійснювався незаконний збір інформації про журналістів редакції Bihus.Info. Дані могли бути використані для подальшого впливу на них", - йдеться в інформації.

У зв’язку з цим до ЄРДР внесені відомості та за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора розпочато досудове розслідування за ч. 3 ст. 171 КК України – вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків, вчинений службовою особою з використанням свого службового становища.

Здійснюються процесуальні та слідчі дії, направлені на встановлення кола осіб, причетних до вчинення злочину. Досудове розслідування здійснює головне слідче управління Державного бюро розслідувань.

Нагадаємо, після проведення власного розслідування журналісти Bihus.Info повідомили, що незаконним стеженням за ними займалися працівники Департаменту захисту національної державності СБУ. До встановлення техніки могли залучати також Департамент оперативно-технічного забезпечення. На це у Службі відповіли, що ситуація пов'язана з протидією наркодилерам.

На відео, з якого й почався скандал, потрапили кадри, як деякі працівники проєкту вживали заборонені речовини. Разом з цим з СБУ таки звільнили керівника ДЗНД Романа Семенченка. Сталося це 31 січня — ще до публікації результатів розслідування редакції.

Детальніше про ситуацію — у матеріалі Інни Ведернікової та Тетяни Бузрук "Внутрішній фронт. Хто й навіщо тисне на антикорупційних журналістів і активістів" на ZN.UA.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі