Фігурантів розслідування Bihus.Іnfo відправили на Донбас

Поділитися
У відповіді журналістам в СБУ зазначили, що співробітників ДЗНД перемістили в зону бойових дій.

У команді Bihus.Іnfo заявили, що частину співробітників Департаменту захисту нацдержавності Служби безпеки України, які стежили за журналістами, відправили в зону бойових дій на Донбас. Про це йдеться у відповіді СБ.

В редакції зазначили, що цікавились у Служби про кого саме йшлося в коментарі відомства щодо кадрових рішень в Департаменті захисту національної державності,  чи продовжують виконувати свої службові обов'язки зараз представники ДЗНД СБУ, про яких йдеться в сюжеті Bihus.Іnfo, а саме Ігор Кравченко, Євген Коноваленко, Тарас Садовник, та хто зараз виконує обов'язки керівника Департаменту захисту національної державності?

У відповіді СБУ повідомила, що йшлось про звільнення з посади начальника департаменту захисту національної державності СБУ Романа Семенченка, а  виконувачем обов'язків керівника ДЗНД тимчасово призначено Андрія Іщука.  Також у відомстві додали, що в самому департаменті триває «робота з переформатування його діяльності».

Що ж стосується інших співробітників, про яких запитували журналісти, то вони, згідно з заявою, переміщені в зону бойових дій в Донецькій та Луганській областях для виконання  оперативних завдань.

Після проведення власного розслідування журналісти Bihus.Info заявили, що ідентифікували тих, хто проводив операцію зі встановлення прихованих камер у готельні номери, де редакція відпочивала 27 грудня 2023 року. За їхньою інформацією, стеження проводив Департамент захисту національної державності (ДЗНД) СБУ. До встановлення техніки імовірно залучали і Департамент оперативно-технічного забезпечення СБУ.

У відповідь в СБУ стверджують, що стеження за журналістами начебто пов'язано з протидією наркодилерам. На відео, з якого й почався скандал, потрапили кадри, як деякі працівники проєкту вживали заборонені речовини. Разом з цим з СБУ таки звільнили керівника ДЗНД Романа Семенченка. 

Врешті Офіс Генерального прокурора повідомив, що Держбюро розслідувань, а не СБУ, буде розслідувати справу про незаконне стеження за журналістами проєкту Bihus.Info.

Внутрішній фронт України проти корупції, непрофесіоналізму та злочинної бездіяльності влади тримається на кількох десятках людей. Однак зараз їх системно намагаються з цього фронту демобілізувати, аби створити «марафон тиші». Про причини тиску на журналістів та можливі наслідки для країни в статті читайте «Внутрішній фронт. Хто й навіщо тисне на антикорупційних журналістів і активістів» у матеріалі  Інни Ведернікової  та Тетяни Безрук.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі