Для встановлення камер для таємної зйомки команди Bihus.Info залучили 30 осіб – журналісти з’ясували деталі історії

Відео
Поділитися

Для спецоперації зі стеження за журналістами команди Bihus.Info залучили щонайменше три десятки людей, які напередодні встановили камери у всіх номерах та сауні готельного комплексу, де відпочивала команда, повідомив Денис Бігус про перші результати редакційного розслідування історії  про стеження за ними. 

Бігус розповів, що редакція запланувала на 27 грудня робочий тренінг із відпочинковою частиною ввечері. Однак за тиждень до їх прибуття в етнографічний комплекс "Українське село" під Києвом, де відбувалась новорічна вилазка і стеження за співробітниками редакції, до готелю прибув чоловік, якого цікавили нетипові речі – як от де стоїть ялинка, як розташовані обігрівачі… І він же забронював на 26 грудня ті ж самі номери, у яких мала відпочивати команда, а також сауну, де планував відпочивати колектив.

«26 грудня персонал комплексу спостерігав найдивніший корпоратив: 30 людей замовкали щоразу, коли в ресторан заходили офіціанти. Ймовірно, ці ж люди встановили камери у готельних номерах нашої команди, а також і в сауні», - розповів Бігус.

Члени команди потім пригадували, що бачили у своїх кімнатах блоки,  схожі на пожежну сигналізацію, однак коли журналісти приїхали ще раз глянути на номери, таких «приборів» там не було.

«Наша команда — це здебільшого дівчата. Які переодягалися, ходили в душ, в сауну. З цього боку ситуація виглядає ще мерзеннішою», - підкреслив Денис Бігус.

Також він розповів, що після їхнього виселенні інший дивний чоловік знову намагався забронювати номери, де ночували члени редакції, вочевидь аби забрати записуюючі пристрої, однак в усі потрапити не змогли. Таким чином камери продовжили фільмувати відпочинок абсолютно непричетних до команди, випадкових людей, порушуючи їхнє право на особисте життя .

Денис Бігус підкреслив що не має жодних претензій до ресторанного комплексу та не підозрює його власників чи працівників у чомусь. При цьому зазначив, що СБУ та Нацполіція, які відкрили справи за фактом перешкоджання діяльності журналістів, випередили його та колег та вилучили усі офіційні записи із території комплексу. В тому числі і заїзду підозрілих осіб напередодні їхнього відпочинку.

Також керівник команди зазначив, що вражений, скільки людей та ресурсів було спрямовано на стеження за командою Bihus.Info.

Зазначимо, Bihus.Info також повідомили, що ресурс “Народна правда”, на якому 16 січня розмістили відео з прихованою зйомкою і прослушкою команди, видалив зі свого сайту новину, а відео більше не доступне на їхньому ютуб-каналі – за за лінком на ютубі вказано, що користувач закрив свій обліковий запис.

Також журналісти з’ясували, що люди, вказані співробітниками редакції сайту «Народна Правда», включно з головною редакторкою медіа, — вигадані особи. А їхні фотографії згенерував штучний інтелект.

Цього тижня YouTube-канал «Народна правда» опублікував відео, що, як стверджується, фіксує вживання різних наркотиків працівниками Bihus.Info на новорічному корпоративі. В описі до ролика написали, нібито «журналісти проєкту» так «заряджаються» перед новими розслідуваннями».

Згодом керівник Bihus.Info Денис Бігус заявив, що невідомі приблизно протягом року системно стежили за членами команди проєкту. За його словами, компромату, пов’язаного з професійною діяльністю, схоже, не вдалося знайти, тож організатори переслідування перейшли на особисте. Таким чином новорічний виїзд представників команди став «спецоперацію» з прихованою зйомкою та прослушкою. Він не виключив, що гроші на цю діяльність могли спрямувати з податків українців. Денис Бігус запевнив, що журналісти не вживали заборонених речовин на відео, як зазначалося, а на кадрах — оператори, яких уже звільнили.

Водночас голова правління ГО "Центр протидії корупції" Віталій Шабунін у свою чергу заявив, що не важливо, хто саме місяцями стежив за журналістами проєкту розслідувань – ДБР, СБУ, Нацполіція чи СЗР, а важливо, що такі дії є очевидно незаконними та не могли не бути санкціоновані владою.

Внутрішній фронт України проти корупції, непрофесіоналізму та злочинної бездіяльності влади тримається на кількох десятках людей. Однак зараз їх системно намагаються з цього фронту демобілізувати, аби створити «марафон тиші». Про причини тиску на журналістів та можливі наслідки для країни в статті читайте «Внутрішній фронт. Хто й навіщо тисне на антикорупційних журналістів і активістів» у матеріалі  Інни Ведернікової  та Тетяни Безрук.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі