Ані для хакерів Китаю, ані для Північної Кореї Україна не є пріоритетом, тому в них немає інтересу робити щось серйозне у нас, у них інший орієнтир заявив в інтерв’ю «Укрінформу» начальник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк.
«У кожної з цих країн є свій ворог. Якщо ми візьмемо Північну Корею, то головним ворогом у них є Південна Корея. Туди буде спрямовано їх основний потенціал. Далі йдуть союзники Південної Кореї – це США та інші партнери», - зазначив він.
Що ж стосується Китаю, то за словами Вітюка, його дії будуть спрямовані у бік Японії, Тайваню, Австралії та США.
Вітюк зазначив, що для роботи щодо якоїсь держави структурі потрібно спочатку вивчити інфраструктуру, знати мову та розуміти ментальність людей.
«Щоб проникнути кудись, є два основні шляхи. Перший – це експлуатація вразливостей якихось систем, наприклад, Windows чи Linux. Другий, найбільш популярний, це фішинг, тобто закинути лист умовному бухгалтеру, щоб він пройшов за посиланням, а ти отримав доступ до його комп’ютера, потім із нього надіслав шкідливий файл адміністратору, а потім уже рухаєшся собі мережею. Для того, щоб усі ці речі робити, треба знати мову, менталітет, спеціалізуватися на цьому. І навіщо? Ділитися цим з Росією? Ні для Китаю, ні для Північної Кореї в цьому немає сенсу, тому і їхніх хакерів тут наразі немає», - висловив він певність у відсутності загрози.
Нагадаємо, СБУ ідентифікувала хакерів російського ГРУ, які атакували мережу мобільного оператора «Київстар», і після завершення слідства планує передати усі дані в Міжнародний кримінальний суд. Слідчі встановили, що атаку на «Київстар» реалізувало хакерське угруповання SandWorm, яке є штатним підрозділом російського ГРУ.
Мобільний оператор «Київстар» зазнав масштабної хакерської атаки 12 грудня. Як наслідок в абонентів повністю зник звʼязок та інтернет. Лише 20 грудня «Київстар» відновив усі послуги в Україні та за кордоном.
Відповідальність за атаку взяло на себе російське угруповання «Солнцепек». У СБУ заявили, що воно повʼязане з російським Головним розвідувальним управлінням.