Через підрив російськими окупантами Каховської ГЕС, вода в каптажах та криницях на затоплених територіях є небезпечною. У джерела могли потрапити збудники кишкових інфекцій, фекалії та добрива, які змила «велика вода». Про це пише пресслужба Міністерства охорони здоров'я.
Як діяти, щоб захиститися від небезпечних хвороб у зоні підтоплення
Фахівці МОЗ дали такі рекомендації:
- Відмовитися від вживання води з криниць та каптажів.
- Використовувати для приготування їжі, господарських та гігієнічних потреб тільки безпечну воду (бутильована або привізна питна вода, чи та, що очищена спеціальними засобами)
- Використовувати воду, яка постачається через централізовану систему водопостачання, – вона підлягає постійному моніторингу якості.
- Пам'ятати, що кип’ятіння води і знезараження її спеціальними засобами (таблетками для очищення) не позбавляє її від хімічного забруднення.
- Уважно ставитися до води, яку споживають діти, або яка використовуються для приготування їжі і дотримання гігієни дітей.
Якщо є електрична помпа або насос, які качають воду зі свердловини, не наближатися до нех, поки їх не перевірять електрики – це допоможе уникнути ураження струмом.
У МОЗ додали, що воду з колодязів відповідно до методики доведеться відкачати, очистити стіни від нальоту, а дно від осаду та сміття, продезінфікувати. Після цього треба заповнити резервуар і знову відкачати воду.
Користуватися колодязем можна лише після наступного заповнення та проведення лабораторного контролю води в ньому. Процедуру очищення потрібно проводити раз на рік»
Також не можна користуватися водою з природних джерел, поки спеціалісти центрів контролю та профілактики хвороб не проведуть її лабораторне тестування на вміст небезпечних речовин та збудників хвороб. Водночас можуть знадобитися довгострокові запобіжні заходи (зокрема, повторне тестування), щоби впевнитися в безпеці води.
Раніше фахівці Центру громадського здоров'я розповіли, де українці можуть отримати таблетки для знезараження води та як ними користуватися.