Експерти розповіли про основні загрози, які існують зараз після підриву Каховської ГЕС

Поділитися
Експерти розповіли про основні загрози, які існують зараз після підриву Каховської ГЕС © Getty Images
Основні ризики пов'язані з відсутністю доступу до чистої питної води.

На початку червня російські окупанти підірвали дамбу Каховської ГЕС. Це призвело до затоплення багатьох населених пунктів на півдні України. Зараз завершено ліквідацію наслідків після підриву гідроелектростанції у частині протиепідемічних заходів. Начальник відділу готовності та реагування на надзвичайні ситуації Центру громадського здоров’я (ЦГЗ) Богдан Красько в ефірі «Суспільне. Спротив» розповів про те, які на сьогодні існують загрози після підриву росіянами Каховської ГЕС. Про це пише пресслужба ЦГЗ.

Він зазначив, що основні ризики будуть пов’язані з доступністю населення до чистої питної води, зокрема у тих населених пунктах, де ще не повністю відновлено централізоване водопостачання, проводяться заходи з дезінфекції криниць.

«Тому всім радимо з особливою увагою ставитися до використання питної води у побуті», – сказав Красько.

За словами експерта, у випадку, якщо ви відчуваєте, що вода змінила колір, або має специфічний присмак, слід звернутися до органів місцевого самоврядування та повідомляти про це місцеві центри контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ). Фахівці проведуть дослідження такої води та  вживатимуть подальших заходів щодо її очищення та покращення якості.

Красько зауважив, що образу після підриву РФ дамби Каховської ГЕС було сформовано на базі ЦКПХ 97 груп оперативного реагування на біологічні, хімічні та радіаційні загрози.

«Одразу почався моніторинг факторів довкілля: тобто це дослідження питної води як централізованих мереж, децентралізованих мереж водопостачання, зокрема приватних колодязів у людей. Також досліджувалась вода з альтернативних джерел водопостачання, досліджувались проби ґрунту у тих місцях, де вже вода сходила, на токсикологічні та мікробіологічні показники. Проводилися й заміри атмосферного повітря у тих областях, які постраждали унаслідок підриву дамби ГЕС», – розповів він.

За словами Красько, також проводилась комунікаційна кампанія з населенням, роздача таблеток для знезараження питної води (станом на 1 вересня 2023 року було роздано понад 237 тисяч таких таблеток).

У ЦГЗ додали, що найгірші проби води спостерігалися у Миколаївській та Одеській областях.

«У перші дні після теракту за бактеріологічними показниками не відповідали понад 35% проб, то наразі в окремих точках цей показник становить до 10%», – йдеться у повідомленні.

Раніше фахівці Центру національного спротиву повідомляли, що на тимчасово окупованих територіях Херсонської області може виникнути епідемія, до якої призведе затоплення кладовищ через підрив росіянами Каховської ГЕС.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі