Населення Херсонщини досі має серйозні проблеми через нестачу питної води після підриву дамби Каховської ГЕС

Поділитися
Населення Херсонщини досі має серйозні проблеми через нестачу питної води після підриву дамби Каховської ГЕС
Регіон потребує системного вирішення ситуації з нестачею води.

Через підрив російськими окупантами дами Каховської гідроелектростанції, що призвела до екологічної катастрофи, 800 тисяч українців досі живуть без доступу до питної води, повідомляє Благодійний фонд Rescue Now.

Ситуація з нестачею води в регіоні досі не вирішена – вода забруднена настільки, що вживати її просто не можна.

«Відсутність питної води й до сьогодні є однією з найболючіших проблем Херсонської області. Ми постійно отримуємо запити на допомогу з різних прифронтових регіонів, але питання води у Херсонській області стоїть на першому місці», — зазначають у фонді.

Так, за даними аналізу води із свердловин в деяких населених пунктах області вона досі не відповідає нормам Держсанепідемстанції.  Зокрема досі перевищують норму у 3-5 разів такі показники як жорсткість води, загальний вміст солей, нітрати, хлориди, натрій і сульфати. У деяких населених пунктах вода ще й містить небезпечні бактерії.

Допомогти може хлорування води для знезараження або ж використовувати спеціальні фільтри для води. На разі ж волонтери фонду  Rescue Now доставляють тонни води в місцеві громади, але це не розв’язує проблему стратегічно.

«Ми намагаємося знайти рішення, яке дасть довгостроковий результат. Тільки за минулий місяць ми встановили три водонапірні вежі та дві системи очищення води. Вони роками забезпечуватимуть водою більше 12 000 людей. Проте цього замало», — кажуть у благодійному фонді.

Нагадаємо, за офіційними даними, внаслідок теракту на Каховській ГЕС загинули 32 людини, ще 28 постраждали. Втім, представник Управління екологічної безпеки та протимінної діяльності Міноборони майор Владислав Дудар попереджає, що кількість жертв може бути більшою. Та наразі Україна не може дізнатися справжнє число, адже не має даних з окупованих територій. 

Україна має відновлювати зруйновану гідроелектростанцію? Екологи та історики – проти, енергетики та аграрії – за, громадськість традиційно розділилася. Чи існує компроміс у цьому питанні, розмірковує експерт із сталого розвитку Іван Гайдуцький у статті "Чи потрібне відновлення Каховської ГЕС?".

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі