НАЗК перевіряє Герегу на можливий бізнес в окупованому Криму

Поділитися
НАЗК перевіряє Герегу на можливий бізнес в окупованому Криму
Власник мережі гіпермаркетів був одним із фігурантів гучного розслідування «Pandora Papers».

Народного депутата та власника мережі гіпермаркетів «Епіцентр» Олександра Герегу перевіряють на подання неповних даних у декларації про доходи за 2020 рік. Мова йде про зв'язок Гереги та двох кіпрських компаній, які у свою чергу є власниками компаній в анексованому Криму.

Факт перевірки підтвердили в Національному агентстві із запобігання корупції на запит журналістів «Слідства.інфо», які брали участь у розслідуванні «Pandora Papers» щодо прихованих джерел доходів світових посадовців, в тому числі і українських політиків та посадовців.

Так, журналісти з’ясували, що окрім трьох зареєстрованих на Кіпкі офшорних компаній Олександр Герега «забув» вказати причетність ще до двох - Samelio Holdings Limited та Edlagor Enterprises Limited. А також не задекларував два фонди - Fundationsanstalt та Gold Taurus Stiftung.

Цікаво, що саме Edlagor Enterprises Limited є власницею мережі будівельних гіпермаркетів в окупованому Криму «Новацентр К». До неї належать чотири гіпермаркети в Криму, які до окупації півострова були частиною мережі «Епіцентр», а згодом на них просто змінили вивіски.

Згідно із даними витоку документів провайдера Dadlaw через мережу фондів та фірм українські бізнесмени Олександр та Галина Гереги були бенефіціарами кіпрської компанії Edlagor Enterprises Limited у 2015-му і проводили фінансові операції із іншими своїми компаніями принаймні до 2019-го.

Також витяг із кіпрського реєстру вказує, що компанія Atropa Services S.A., яка згадується як пов’язана із бізнесом родини Герег, була власницею Edlagor Enterprises Limited до березня 2020 року.

Натомість Олександр Герега заперечує, що має дотичність до якогось бізнесу в Криму та заявляє, що втратив контроль над діяльністю «Епіцентр К» на півострові після його окупації. Також він заперечує зв’язок Edlagor Enterprises із групою «Епіцентр».

Зауважимо, що саме «Новацентр К» є  найбільшим платником податків у бюджет міста Севастополя на анексованому Росією півострові.

Нещодавно Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів оприлюднив масив Pandora Papers - документів 14 компаній, які реєстрували і обслуговували офшорні фірми 35 світових лідерів і понад 300 чиновників з 90 країн світу.

Згідно з документами, офшорні компанії «Кварталу 95» отримали в 2012 році від структур олігарха Ігоря Коломойського 40 млн доларів. Ймовірно, останні були виведені з «Приватбанку». Крім того, в документах Pandora Papers фігурують імена помічника президента Сергія Шефіра, олігарха Ріната Ахметова, Геннадія Боголюбова – бізнес-партнер Ігоря Коломойського, і не тільки.

Своєю чергою генпрокурорка Ірина Венедіктова заявила, що оприлюднена інформація нібито не стала сюрпризом для Офісу генерального прокурора. Венедіктова звинуватила журналістів у спекуляціях.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі