Рада ухвалила закон про базову військову підготовку: що він передбачає

Поділитися
Рада ухвалила закон про базову військову підготовку: що він передбачає © Getty Images
Юнаки, які вперше стають на  військовий облік, зможуть реєструватися у додатку "Резерв+" незалежно від місця перебування. 

Верховна Рада України у четвер, 9 січня, проголосувала в цілому за законопроєкт №12076  "Про внесення змін до Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу" щодо особливостей взяття громадян України на військовий облік призовників та їх медичного огляду під час проходження ними базової загальновійськової підготовки". "За" проголосували 298 парламентарів, зазначив народний депутат від фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко в Telegram.

Законопроєкт передбачає:

  •  юнаки, яким виповнюється 18 років за кордоном, мають право стати на військовий облік, не приїжджаючи до України. Вони можуть пройти електронну ідентифікацію через додаток "Резерв+" незалежно від місця перебування;
  • обов’язковий медичний огляд перед практичними заняттями з базової військової підготовки;
  • проходження базової військової підготовки для жінок віком 18-25 років буде лише добровільним;
  •  жінки-добровольці перед базовою військовою підготовкою беруться на військовий облік призовників за власним бажанням.  Водночас жінки, які здобули медичну чи фармацевтичну спеціальність, зобовʼязані стати на облік.

Народна депутатка від фракції "Європейська солідарність" Ірина Геращенко також вказала: "17-річні хлопці стають на облік призовників до 31 липня року, коли їм виповнюється 17 років, через електронну ідентифікацію або візит до територіального центру комплектування та соціальної підтримки".

З 1 вересня 2025 року замість строкової служби чоловіки муситимуть пройти базову військову підготовку. Це стосується українців,  які визнані ВЛК придатними до військової служби, віком від 18 до 25 років. Громадяни України можуть обрати рік проходження базової військової служби до досягнення ними 24-річного віку.

Базова військова підготовка буде проводитися:

  • в закладах вищої освіти всіх форм власності;
  • в закладах освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських;
  • у навчальних частинах (центрах) Збройних Сил України ( для громадян, які планують вступити вперше на державну службу, службу в органах місцевого самоврядування, зайняти посади в органах прокуратури, а також за бажанням).

Нагадаємо, що може загрожувати студенту, який відмовиться проходити базову військову підготовку в закладах вищої освіти.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі