"Мотор Січ" через офшори купили китайці за планом відомої юрфірми з США – Pandora Papers

Поділитися
Американську юрфірму залучили, щоб обійти антимонопольне законодавство.

До продажу акцій ПАТ "Мотор Січ" китайському інвестору причетна велика американська юрфірма DLA Piper, яка розробила план покупки в обхід антимонопольного законодавства України. Про це свідчать документи по офшорах Pandora Papers. Про це пише Радіо Свобода з посиланням на розслідування.

Відзначається, що акції авіабудівного гіганту "Мотор Січ", які спочатку належали трудовому колективу, продали в 2015 році. Продаж ініціював директор і акціонер "Мотор Січі" Богуслаєв.

"Документ цієї компанії (юрфірми США DLA Piper - ред.), де пропонувався алгоритм придбання акцій, не підписаний, проте розвиток подій навколо" Мотор Січі "збігається з планом, який, ймовірно, написали юристи DLA Piper", - йдеться в повідомленні.

"Непідписаний проект угоди деталізував план, згідно з яким три офшорні компанії, зареєстрована на Британських Віргінських островах Skyrizon Aircraft Holdings і кіпрські Reckoner Investment і Argio Investment повинні придбати шість офшорних компаній, які разом володіють контрольним пакетом акцій" Мотор Січі ", - відзначають в OCCRP.

План юрфірми дозволяв уникнути порушення українського антимонопольного законодавства.

"DLA Piper запропонувала структурувати угоду таким чином, щоб кілька підставних компаній придбали великі частки" Мотор Січі ", а власники цих офшорних інструментів використовувалися як видимі довірені особи, які сховали б справжніх власників Beijing Skyrizon. В результаті жодна компанія не матиме більше 25 % акцій, необхідних для перевірки на дотримання (українського) антимонопольного законодавства ", - пишуть вони.

Незважаючи на те, що DLA Piper продала свою українську філію, вона до цих пір є серед трьох юрфірм, які представляють Beijing Skyrizon Aviation, і подає заявки на повернення заморожених українським урядом активів.

Автори розслідування також оприлюднили структуру власності головного покупця українського авіабудівного гіганту.

Зокрема, аерокосмічна компанія Beijing Skyrizon контролюється підприємцями Ван Цзінь і Ду Тао.

"Основну масу акцій купили офшорні компанії, що належать чотирьом громадянам Китаю. Вони не є відомими підприємцями, однак мають зв'язки з компаніями, які мали по частинах купувати акції" Мотор Січ "за планом, який розробили юристи DLA Piper... Фінансування угоди на суму 500 млн доларів надходило з одного джерела: державного китайського банку розвитку, який є каналом економічної стратегії китайського уряду ", - пишуть також розслідувачі.

Нагадаємо, що журналісти знайшли понад 106 млн доларів, витрачених йорданським монархом на розкішні будинки в Малібу, Каліфорнії, Вашингтоні та інших місцях. Король Йорданії Абдалла II заперечує, що незаконно купив елітне житло за кордоном, повідомляє в понеділок агентство Associated Press.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі