Інформація про офшори українців у міжнародному журналістському розслідуванні Pandora Papers, за результатами якого українське «Слідство. Інфо» зняло фільм «Офшор 95», не стала сюрпризом для Офісу генерального прокурора, заявила його очільниця Ірина Венедіктова.
«Будь-яка інформація, що має стосунок до діяльності «Приватбанку», давно перебуває в розпорядженні наших колег із НАБУ, перевірялась раніше, і перевіряється зараз практично «під мікроскопом». Іншими словами, для працівників правоохоронної системи весь цей матеріал не став і не міг стати сюрпризом», - написала Венедіктова у Facebook.
Венедіктова назвала маніпуляцією звинувачення Офіс генпрокурора у бездіяльності щодо справи «Приватбанку», тому що над нею працюють.
Крім того, вона попросила журналістів «Слідство. Інфо» виправити інформацію про те, що їхній запит до Офісу генпрокурора був проігнорований: за її словами, на запит відповіли, але не могли розкрити подробиць через таємницю слідства.
Вона додала, що ОГП не міг бути причетним до витоку інформації щодо цієї справи, винних у витоку шукають.
Журналістське розслідування Pandora Papers
Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (до якого входять, зокрема, журналісти з України) 3 жовтня оприлюднив нове розслідування Pandora Papers.
У ньому йдеться про те, що 35 чинних і колишніх світових лідерів, зокрема й президент України Володимир Зеленський, а також понад 300 політиків, чиновників та інших знаменитостей мають зв'язки з офшорними рахунками. Документи вивчали понад 600 журналістів зі 117 країн світу. Протягом року вони проаналізували майже 12 мільйонів файлів.
Оприлюднені журналістами документи стверджують, що у 2012 році «Квартал 95» Зеленського зареєстрував понад десять фірм на Британських Віргінських островах, Белізі та Кіпрі. Крім того, фірми Зеленського та його оточення могли бути причетними до переказів 40 мільйонів доларів від структур, пов’язаних із олігархом Ігорем Коломойським. Це могла бути схема виведення грошей з «Приватбанку».