Починаючи з травня уряд планує забезпечувати вакцинацію понад 5,6 млн осіб щомісяця. До кінця року планується прищепити від коронавируса SARS-CoV-2 більшу частину дорослого населення для формувань колективного імунітету. Такі цілі задекларовано в Національному плані вакцинації, який Кабінет міністрів затвердив 12 квітня. Розпорядження №340 опублікували в середу, 21 квітня.
До кінця квітня вакцинованувати мають бути 2,66 млн осіб.
План передбачає використання 21,913 млн доз вакцин:
- 8,94 млн доз Oxford/AstraZeneca;
- 10 млн доз американської Novavax;
- більше 1,91 млн доз китайської CoronaVac від Sinovac Biotech;
- 1,07 млн доз Pfizer/BioNTech.
З них 8 млн доз Україна розраховує отримати в рамках ініціативи COVAX, понад 13,913 млн доз мають бути закуплені за рахунок коштів держбюджету: 10 млн доз Novavax, 2 млн доз AstraZeneca і 1,913 млн доз CoronaVac.
Початок поставок препарату Novavax заплановано на серпень, уряд розраховує на 2 млн доз на місяць. Даних про постачання 10 млн доз Pfizer в плані немає.
Вакцинація в Україні триває вже другий місяць, однак за цей час Міністерству охорони здоров’я так і не вдалося вийти на анонсований рівень 14 тисяч щеплень на добу; двічі у статистиці МОЗ фігурували регіони, в яких протягом доби не зробили жодного щеплення взагалі.
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов и президент України Володимир Зеленський закликали пришвидшити темпи вакцинації. За даними ZN.UA, термін придатності вакцини спливає 23 червня, і Україна може не встигнути використати всі дози, з огляду на нинішні темпи вакцинації.
Головний санітарний лікар Віктор Ляшко пояснив низькі темпи небажанням українців вакцинуватись після нещодавно перенесеного ковіду або на тлі хронічних захворювань.
Наприкінці лютого до України привезли 500 тисяч доз вакцини Covishield(торгова назва вакцини AstraZeneca, котра виробляється в Індії), і вже 24 лютого розпочалася вакцинація від коронавірусу. 25 березня до України прибула перша партія китайської вакцини Coronavac - 215 тисяч доз. Партію обсягом 1,9 млн доз законтрактували у грудні 2020 року.
Докладніше про прогнози та ризики вакцинації читайте у статті Алли Котляр ««Золота гора» від Мінздоров’я» у ZN.UA.