Зеленський ввів у дію рішення РНБО про створення Нацплану вакцинації від ковіду

Поділитися
Зеленський ввів у дію рішення РНБО про створення Нацплану вакцинації від ковіду © Цензор.нет
У плані має бути визначено щомісячний мінімум щеплень. На разі в Україні роблять близько чотирьох тисяч щодня.

Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони щодо створення Національного плану вакцинопрофілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19.

«Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 квітня 2021 року «Щодо Національного плану вакцинопрофілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, до кінця 2021 року»», - йдеться в указі голови держави. Указ набирає чинності з дня опублікування.

Упродовж наступних семи днів уряд має розробити та затвердити відповідний план. Зокрема, у ньому має бути вказано щомісячний мінімум зроблених щеплень, визначено джерела поставки вакцин та відповідальних за виконання Плану.

«Кінцевою метою  (Плану) є охоплення щепленням більшості дорослого населення України не пізніше грудня 2021 року для формування колективного імунітету до гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», - йдеться у додатку до указу.

Своєю чергою МОЗ зобов’язане «вжити невідкладних дієвих заходів щодо поставки в Україну в максимально стислі строки необхідної кількості вакцин» та забезпечити доступ українців до вакцинації.

Також міністерство буде зобов’язане проводити ефективну інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо необхідності та безпечності щеплення і щотижня доповідати президентові та РНБО про ситуацію щодо проведення вакцинації.

Уряд і Міністерство закордонних справ мають сприяти проведенню переговорів з виробниками антиковідних вакцин, а Кабмін – ще й переговорам щодо залучення міжнародної технічної допомоги для реалізації кампанії з вакцинації в Україні.

Вакцинація в Україні триває вже другий місяць, однак за цей час Міністерству охорони здоров’я так і не вдалося вийти на анонсований рівень 14 тисяч щеплень на добу; двічі у статистиці МОЗ фігурували регіони, в яких протягом доби не зробили жодного щеплення взагалі.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов и президент України Володимир Зеленський закликали пришвидшити темпи вакцинації. За даними ZN.UAтермін придатності вакцини спливає 23 червня, і Україна може не встигнути використати всі дози, з огляду на нинішні темпи вакцинації.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко пояснив низькі темпи небажанням українців вакцинуватись після нещодавно перенесеного ковіду або на тлі хронічних захворювань.

Наприкінці лютого до України привезли 500 тисяч доз вакцини Covishield(торгова назва вакцини AstraZeneca, котра виробляється в Індії), і вже 24 лютого розпочалася вакцинація від коронавірусу. 25 березня до України прибула перша партія китайської вакцини Coronavac - 215 тисяч доз. Партію обсягом 1,9 млн доз законтрактували у грудні 2020 року.

Докладніше про прогнози та ризики вакцинації читайте у статті Алли Котляр ««Золота гора» від Мінздоров’я» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі