Бос NASA б'є на сполох з приводу китайських місячних амбіцій – Politico

Поділитися
Бос NASA б'є на сполох з приводу китайських місячних амбіцій – Politico
Місячна гонка між Сполученими Штатами та Китаєм стає все більш напруженою.

Керівник NASA Білл Нельсон в інтерв'ю POLITICO висловив упевненість у тому, що США можуть виграти місячну гонку. Але він попередив, що гаяти час не можна.

Нельсон попередив, що Пекін може закріпитися на Місяці і спробувати домінувати в найбагатших ресурсах ділянках місячної поверхні або навіть не пустити туди США. Місячна гонка між Сполученими Штатами та Китаєм стає все більш напруженою, і наступні два роки можуть визначити, хто переможе.

Яструбові коментарі Нельсона пішли після 26-денної місії NASA Artemis I, під час якої космічна капсула Orion без екіпажу облетіла навколо Місяця. Ця місія, яку багато хто вважає успішною, стала першим великим кроком на шляху до плану NASA з висадки астронавтів на поверхню Місяця, щоб розпочати будівництво споруди для постійної присутності людини, що може статися вже в 2025 році.

Оптимізм з'явився, коли Конгрес ухвалив бюджет NASA на повний рік. Агентство не отримало всіх коштів, що запитуються, але Нельсон наполягає на тому, щоб необхідні кошти не були урізані. Це включає ключові компоненти для наступних двох місячних місій, Artemis II і Artemis III.

Але дедалі більшого значення набуває агресивна космічна програма Китаю, включаючи недавнє відкриття нової орбітальної космічної станції. Пекін оголосив про мету висадити тайконавтів на Місяць до кінця цього десятиліття.

У грудні уряд Китаю виклав своє бачення амбітніших починань, таких як будівництво інфраструктури в космосі.

Будь-які значні затримки або збої в американській програмі, яка розраховує на низку нових систем та обладнання, що все ще перебуває на стадії розробки, можуть призвести до ризику відставання від китайців. А терміни висадки NASA на Місяць вже зрушили на рік через адміністрацію Трампа.

За останні кілька років Пекін запустив низку роботів-землеходів та роверів для збору місячних зразків, у тому числі вперше в історії — на зворотний бік Місяця, а також орбітальний апарат і ровер, що досягли Марса.

Американські військові, які також висловлюють стурбованість з приводу розробки Пекіном космічних систем, здатних загрожувати американським супутникам, б'ють на сполох з приводу наслідків виходу Пекіна в далекий космос.

Террі Віртс, колишній командир Міжнародної космічної станції та корабля "Спейс Шаттл", полковник ВПС у відставці, каже, що змагання має політичну складову та складову безпеки.

За його словами, вони хочуть бути домінуючою державою на Землі, тож політ на Місяць — це спосіб показати, що їхня система працює. Якщо вони випередять нас у польотах на Місяць, це покаже, що вони кращі за нас. Але є й практичні загрози, які може становити китайський плацдарм на Місяці.

"Якщо вони створять там інфраструктуру, потенційно зможуть, наприклад, заблокувати зв'язок", - припустив Віртс.

Четверту китайську станцію "Чан'є-4" запустили 8 грудня 2018 року. Вона здійснила посадку в кратері Карман 3 січня 2019 року о 04:26 за Києвом. О 18:22 її покинув місяцехід "Юйту", оснащений панорамною камерою, радіолокатором, спектрометром для вивчення складу ґрунту та екзосфери Місяця та аналізатором нейтральних атомів.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі