Політ на Місяць після 50-річної перерви: капсула NASA Orion приземлилась у Тихому океані 

Відео
Поділитися
Політ на Місяць після 50-річної перерви: капсула NASA Orion приземлилась у Тихому океані  © newsfund.ru
Нинішній політ Orion має розчистити з кількома обладнаними датчиками манекенами має розчистити шлях для астронавтів під час наступного обльоту світила, який заплановано на 2024 рік. Востаннє нога людини ступала туди у 1972 році. 

Капсула NASA Orion в неділю надзвичайно швидко повернулася з Місяця, приземлившись на парашуті в Тихий океан біля Мексики, це завершення тестового польоту, який має розчистити шлях для астронавтів під час наступного обльоту Місяця, про прибуття космічного апарату повідомляють на сайті агентства. 

Капсула врізалася в атмосферу зі швидкістю 32 Маха, що в 32 рази перевищує швидкість звуку, і витримала температуру 5000 градусів за Фаренгейтом (2760 градусів за Цельсієм), перш ніж впасти на захід від Нижньої Каліфорнії поблизу острова Гвадалупе. Корабель ВМС швидко прибув, щоб забрати космічний корабель і тихих пасажирів — три тестові манекени, обладнані датчиками вібрації та радіаційними моніторами.

NASA назвало спуск і приземлення близькими до ідеальних.
 
«Я приголомшений», — сказав адміністратор NASA Білл Нельсон із управління польотами в Х’юстоні. «Це надзвичайний день... Це історичний день, тому що ми зараз повертаємося в космос — глибокий космос — з новим поколінням».

Космічному агентству знадобилося успішне приземлення, щоб залишатися на шляху до наступного польоту Оріона навколо Місяця, який наразі заплановано на 2024 рік. Подорож здійснять чотири астронавти. Після цього відбудеться висадка двох осіб на Місяць вже у 2025 році.

Востаннє астронавти висаджувалися на Місяць 50 років тому. Після приземлення 11 грудня 1972 року «Аполлон-17» Юджин Сернан і Гаррісон Шмітт провели три дні, досліджуючи долину Таурус-Літтроу, що стало найдовшим перебуванням в епосі Аполлона. Вони були останніми з 12 місяцеходів.

«Оріон» був першою капсулою, яка з тих пір побувала на Місяці, 16 листопада вона була запущена на новій мегаракеті NASA з Космічного центру Кеннеді. Це був перший політ програми НАСА «Артеміда», названої на честь міфологічної сестри-близнюка Аполлона.

«Від бази «Транквіліті» до Таурус-Літтроу до тихих вод Тихого океану завершується останній розділ подорожі NASA до Місяця. «Оріон повернувся на Землю», — оголосив коментатор Mission Control Роб Навіас.

Хоча нікого не було на випробувальному польоті вартістю 4 мільярди доларів, менеджери NASA були в захваті від проведення генеральної репетиції, особливо після багатьох років затримок польотів і розбитого бюджету. Витоки палива та урагани призвели до додаткових відстрочок наприкінці літа та восени.

Головною метою NASA було повернути Оріон неушкодженим після 25-денного польоту. Зі швидкістю повернення 25 000 миль/год (40 000 км/год) — значно швидше, ніж при польоті з низької навколоземної орбіти — капсула використовувала новий вдосконалений теплозахисний екран, який ніколи раніше не тестувався в космічних польотах.

Падіння сталося більш ніж за 300 миль (482 кілометри) на південь від початкової цільової зони. Прогнози про неспокійне море та сильний вітер біля узбережжя Південної Каліфорнії спонукали NASA змінити місце розташування.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі