Представники NASA заявили про «запаморочливі» успіхи місії «Артеміда», після того, як відстежили роботу корабля «Оріон» на шляху до Місяця та при виході на місячну орбіту. В агентстві також опублікували знімок супутника Землі, який зробив космічний апарат під час своєї подорожі, повідомляє Space.com.
21 листопада корабель увімкнув свої двигуни, щоб вийти на орбіту навколо Місяця, а також пролетів на відстані лише 130 кілометрів від поверхні супутника Землі. Джадд Фрілінг, керівник польотів у Космічному центрі імені Джонсона NASA, сказав, що члени команди місії «Оріон» оцінюють поточні характеристики польоту «Оріона» як запаморочливі.
Говард Ху, менеджер програми «Оріон», сказав, що команда спостерігає «справді хорошу продуктивність у всіх наших підсистемах та системах, і ми, безумовно, дуже задоволені продуктивністю космічного корабля».
#Artemis I, Flight Day 5. Orion spacecraft таке selfie while approaching Moon ahead of outbound Powered flyby - Burn of Orion's main engine на @ESA service module. Протягом цього maneuver оріон camein 81 miles з lunar surface. pic.twitter.com/93GkJ7Ubry
- Orion Spacecraft (@NASA_Orion) November 22, 2022
Корабель "Оріон" запустили 16 листопада. Перший запуск у рамках «Артеміди» мав відбутися ще у серпні, але через витік рідкого водню запуск кілька разів переносили. У вересні проблеми усунули, але після старту завадив тропічний шторм «Ніколь», що обрушився на Космічний центр Кеннеді. Через погодні умови старт перенесли з 14 на 16 листопада.
Ракета Space Launch System - найпотужніша з будь-коли створених NASA. Якщо перший випробувальний політ пройде успішно, то астронавти піднімуться на борт для наступного польоту 2024 року, що призведе до висадки на Місяць двох людей 2025 року.
Місію названо на честь богині Артеміди, яка була сестрою-близнюком Аполлона (назва першої американської місячної місії). Передбачається, що «Артеміда» має стати поновленням місячної програми з висадженням американських астронавтів на поверхню природного супутника Землі.
Місія планується в 2025 році, хоча багато експертів вважають, що тимчасові рамки, ймовірно, зрушать.
Про особливості місії "Артеміда" та підготовки до старту читайте у статті Юрія Кирпичова "Америка повертається на Місяць!" на ZN.UA.