Китайський ровер «Юйту-2» виявив на поверхні зворотного боку Місяця загадковий камінь, що стирчить вгору. Як повідомляє Space.com, ймовірно, це фрагмент породи, який викинуло назовні в результаті падіння метеорита.
«Юйту-2» відновив свою активність на зворотному боці Місяця 6 лютого, почавши 27 місячний день на супутнику Землі. Але в попередній місячний день ровер побачив незвичайний камінь, який команда місії вважає доволі цікавим для близького вивчення.
На перший погляд, знахідка не виглядає особливо захоплюючою, але вона викликає цікавість у астрономів. «Схоже, що у нього форма уламка, і він стирчить з поверхні. Це дуже незвично. Удари, що повторюються, напруга від теплових циклів і інші форми вивітрювання поверхні Місяця можуть вести до руйнування порід і надання їм більш-менш сферичних форм, якщо буде достатньо часу», - заявив в коментарі порталу Ден Моріарті з NASA.
За словами вченого, незвичайна форма і яскраво виражений «гребінь» у прилеглої скелі свідчать про те, що цей камінь є молодим і з'явився недавно. Ймовірно, він був викинутий в результаті удару з сусіднього кратера.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Китайську станцію "Чан'е-4" запустили 8 грудня, вона здійснила посадку в кратері Карман 3 січня 2019 року о 04:26 за Києвом. О 18:22 її покинув місяцехід "Юйту", оснащений панорамною камерою, радіолокатором, спектрометром для вивчення складу грунту і екзосфери Місяця і аналізатором нейтральних атомів.