Глава Окружного адміністративного суду Києва, якого 1 вересня Вища рада правосуддя одноголосно відмовилася усувати з посади, Павло Вовк заявив, що повертається на роботу
Як написав Вовк у своєму Facebook, рішення ВСП - "це не фінал даної історії, але це жирна кома..."
Також суддя дав зрозуміти, що планує спробувати притягнути до відповідальності директора НАБУ Артема Ситника за "вкидання... про нібито вручення мені підозри" і "незаконний тиск на судову систему".
"Ми обов'язково доб'ємося того, щоб за кожну фальсифікацію, перевищення повноважень і незаконне розпорядження в цій справі самопроголошені директора і виконавці їх брудних доручень відповіли відповідно до Закону", - написав Вовк.
Він також повідомив, що «з вірою в Бога, Закон і Україну» повертається на своє робоче місце.
Нагадаємо, 14 серпня генпрокурорка Ірина Венедіктова підписала подання до Вищої ради правосуддя про відсторонення від посад суддів Окружного адмінсуду Києва – без цього неможливо притягнути їх до кримінальної відповідальності.
3 серпня ВАКС обрав запобіжний захід одному з фігурантів справи, голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку. Рішення стало маркерним для групи підтримки Вовка, зокрема ВРП, яка заявляла про «тиск на суд». Адже показало, що підозри обґрунтовані. Після чого справу у ВАКС забрали.
17 липня НАБУ оголосило підозру в створенні злочинної організації і захопленні влади Павлу Вовку і ще п'ятьом суддям: Володимиру Келеберді, Ігорю Качуру, Миколі Сірошу, Ігорю Погрібніченку, Олексію Огурцову та Леоніду Остапцю. Підозри ґрунтуються на вивченні записів розмов у кабінеті Вовка, частину яких було опубліковано в 2019 році. У будівлі суду того ж дня відбулися обшуки.
Фігуранти розслідування активно перешкоджають слідству: одночасно пішли у відпустку, заблокувавши НАБУ можливість допитати їх, відмовлялись отримувати повістки на допит, скаржились президенту на «гранітоїдів і лояльних до них ЗМІ», а адміністрація суду повертала проєкти підозр правоохоронцям.
11 серпня НАБУ оголосило в розшук голову ОАСК Павла Вовка, суддів і двох колишніх членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів. 12 серпня Вовк написав в Facebook, що нікуди не виїжджав, і разом з колегами знаходиться на своєму робочому місці. У суді цю інформацію підтвердили.
Докладніше про корупційний скандал в ОАСК, розслідування НАБУ і дії Офісу президента з порятунку цього зручного для всіх влад суду читайте в статтях Інни Ведернікової «Вовки. По сліду НАБУ-2» і в першій частині матеріалу та Олександра Лємєнова «Суд, що загрожує державі» для ZN.UA.