ВАКС закрив іще одну справу щодо декларацій Труханова

Поділитися
ВАКС закрив іще одну справу щодо декларацій Труханова © Слово і діло
Мова йде про декларації мера Одеси за 2015-2016 рік.

Вищий антикорупційний суд закрив ще одну справу про недостовірну інформацію в декларації міського голови Одеси Геннадія Труханова, повідомили у “Центрі протидії корупції”. Справу закрили через те, що Конституційний суд скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування.

“Хроніки знищення декларування продовжуються. Антикорсуд був змушений закрити справу по брехню в деклараціях мера Одеси Геннадія Труханова за 2015-2016. Адже Конституційний Суд скасував відповідальність за цей злочин”, - повідомили в ЦПК.

вказано, що відповідна справа стосувалася недекларування Трухановим майна колишньої дружини Тетяни Колтунової. Зокрема, мер Одеси не вказував у деклараціях 32 та 18 млн за кожен із років. Слідство встановило, що протягом 2015 та 2016 років Труханов зберігав із Колтуновою родинні стосунки.

“Маємо сказати, що покарання у разі доведення вини Труханов би не отримав через збіг строків у цій справі (3 роки). Але ми б принаймні дізналися, чи визнав суд факт недекларування! А ще Труханову повернуть арештований 2017 року айфон”, - додали в ЦПК.

Нагадаємо, 5 листопада ВАКС закрив ще одну справу щодо недостовірних даних в декларації Труханова. У справі йшлося про е-декларацію мера Одеси за 2017 рік, в якій мав він вказати статки за 2015-2016 роки. Однак у неї не потрапили майно і доходи, що належать дружині мера: квартира в Одесі, паркомісця, автомобіль, корпоративні права тощо. Загальна вартість незадекларованого майна – майже 16,3 млн гривень.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень

Суддя КСУ Сергій Головатий назвав рішення колег юридично необґрунтованим. Його підтримав суддя Василь Лемак.

У НАЗК піддали сумніву об'єктивність суддів і заявили про конфлікт інтересів в їхніх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягти до відповідальності.

Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ буде змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірне декларування.

На екстреному засіданні РНБО, яке скликав президент Володимир Зеленський, були прийняті рішення знову відкрити реєстр е-декларацій, а також внести в Раду невідкладний законопроект «Про відновлення доброчесності конституційного судочинства».

Якщо влада та всі її гілки не продемонструють достатньої політичної зрілості й відповідальності та не зможуть спільно виробити і прийняти рішення, що дадуть змогу Україні гідно вийти з нинішньої кризи, спричиненої рішенням КСУ, наслідки для країни на зовнішній арені будуть вельми сумними. Докладніше у матеріалі Тетяни Силіної "У правовій прострації" у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Скандальне рішення КСУ
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі