Україна повинна негайно відновити антикорупційну систему, під загрозою кредити і безвіз - заява ЄС

Поділитися
Україна повинна негайно відновити антикорупційну систему, під загрозою кредити і безвіз - заява ЄС
Також в ЄС говорять, що розуміють складність ситуації

Європейський Союз пригрозив Україні скасуванням безвізового режиму, а також макрофінансової допомоги, якщо не буде відновлена повноцінна робота антикорупційних органів після скандального рішення Конституційного суду.

Про це йдеться в заяві прессекретаря верховного представника ЄС із закордонних справ Петера Стано, передає "Европейська правда".

Зокрема, в ЄС відзначають, що рішення КСУ по антикорупційної реформи в майбутньому буде мати наслідки для всієї антикорупційної інфраструктури в Україні.

Крім цього, воно ставить під сумнів ряд міжнародних зобов'язань України.

«Боротьба з корупцією є одним з ключових орієнтирів і зобов'язань, які Україна взяла на себе в рамках Угоди про асоціацію, недавно узгодженої програми макрофінансової допомоги між ЄС і Україною та процесу лібералізації візового режиму», - наголошують в Євросоюзі.

Також в ЄС говорять, що розуміють складність ситуації, але цінують прагнення президента і уряду вирішити питання якомога швидше.

Тому в Брюсселі закликають українську владу «якомога швидше» відновити публічне декларування та повноваження НАЗК, а також врегулювати юридичний статус НАБУ до 16 грудня - такий термін встановив Конституційний суд.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційної платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень

Суддя КСУ Сергій Головатий назвав рішення колег юридично необґрунтованим. Його підтримав суддя Василь Лемак.

У НАЗК піддали сумніву об'єктивність суддів і заявили про конфлікт інтересів в їхніх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягти до відповідальності.

Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ буде змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірне декларування.

На екстреному засіданні РНБО, яке скликав президент Володимир Зеленський, були прийняті рішення знову відкрити реєстр е-декларацій, а також внести в Раду невідкладний законопроект «Про відновлення доброчесності конституційного судочинства». Вигодонабувачами скандального рішення КСУ Зеленський назвав олігархів і агентів впливу РФ.

Докладніше про мотиви і наслідки скандального рішення КСУ читайте в статті Олександра Лємєнова «Антикорупційний постріл в ногу Зеленського» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі