У посольстві Сполучених Штатів розчаровані провалом визначення переможця голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, заявив речник диппредставництва Деніел Лангенкемп в коментарі LIGA.net. Під час засідання комісії переможця вже визначили, але не змогли затвердити.
«Нездатність відбіркової комісії САП затвердити своє остаточне рішення викликає глибоке розчарування», – зазначив Лангенкемп.
Речник посольства США додав, що після 9,5 годин засідання конкурсна комісія мала просто визнати переможця і підтвердити всі свої послідовні кроки, зроблені за останні 15 місяців. Але цього не сталося.
«Зрозуміло, хто переможець. Немає вагомих причин не підписувати рішення про те, хто переміг», – зазначив Лангенкемп.
Він наголосив, що український народ «абсолютно ясно дав зрозуміти» – йому потрібна сильна та незалежна САП для боротьби з корупцією. А затримка з обранням голови означає, що українцям знову доведеться чекати.
Лангенкемп переконаний, що ті, хто підтримують прозорий результат конкурсу, зрештою переможуть.
«Народ України знову і знову доводив, що він сильніший за ті інтереси, які намагаються стримати Україну. Він доведе це і в цьому випадку – і міжнародна спільнота підтримує його», – підсумував він.
Нагадаємо, під час попереднього засідання комісії детектив НАБУ Олександр Клименко набрав 246 балів, прокурор Офісу генпрокурора Андрій Синюк – 229 балів. Та затвердити результати відбору комісія не змогла – голоси у повному складі не дали представники Верховної Ради.
Напередодні фінального етапу конкурсу ОАСК ухвалив рішення про скасування порядку роботи конкурсної комісії «у зв'язку зі змінами у законодавстві». Суддя Олексій Огурцов послався на неіснуючу норму закону, а також керувався лише однією редакцією закону від 2015 року, ігноруючи зміни. За оновленою редакцією було обрано попереднього керівника САП Назара Холодницького. Тоді результати конкурсу оскаржували в ОАСК, проте суд Вовка не побачив у нормах юридичної колізії.
Зазначимо, що оперативний, чесний і прозорий конкурс у САП президент Володимир Зеленський обіцяв американському лідеру Джо Байдену на зустрічі 1 вересня. Водночас у листопаді Україна підписала Меморандум із Міжнародним валютним фондом (МВФ), одним із закріплених у документі зобов'язань стало обрання до кінця місяця нового очільника САП. Але жодне з цих зобов'язань досі не виконане, конкурс зірвано людьми президента за вказівкою з Офісу голови держави.