Судді КСУ діяли в особистих інтересах - міністр юстиції

Відео
Поділитися
Судді КСУ діяли в особистих інтересах - міністр юстиції Малюська розкритикував дії суддів КСУ © Прес-служба Кабміну України
Малюська не виключив, що судді Конституційного суду почали зловживати владою.

Міністр юстиції Денис Малюська назвав втрату довіри суспільства до Конституційного суду ключовою проблемою, яку спровокувало скандальне рішення КСУ про скасування положень антикорупційної реформи.

«Найгарячіше зараз дискутується проблема втрати довіри до суддів Конституційного суду України. Як це стало зрозуміло з прес-конференцій, ніхто особливо і не приховує, що судді виносили рішення, виходячи з особистих інтересів, зокрема, конфлікту у взаємтинах із НАЗК», - заявив очільник Мін'юсту в ефірі телеканалу «Україна  увечері в п'ятницю, 30 жовтня.

За словами Малюськи, «судді намагалися себе захистити» і «винесли рішення, виходячи з особистих мотивів».

«Судді почали зловживати владою, на нашу суб'єктивну думку», - зазначив міністр.

Він уточнив, що має на увазі наступне: судді перебрали на себе повноваження Верховної Ради, визнавши кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях «надмірною», а також повноваження заявників, скасувавши положення законодавства, які в конституційному поданні не згадувалися.

27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону ряду положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень

Суддя КСУ Сергій Головатий назвав рішення колег юридично необґрунтованим. Його підтримав суддя Василь Лемак.

У НАЗК піддали сумніву об'єктивність суддів і заявили про конфлікт інтересів в їхніх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягти до відповідальності.

Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ буде змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірний декларування.

На екстреному засіданні РНБО, яке скликав президент Володимир Зеленський були прийняті рішення знову відкрити реєстр е-декларацій, а також внести в Раду невідкладний законопроект «Про відновлення доброчесності конституційного судочинства».

Детальніше про мотиви і наслідки скандального рішення КСУ читайте в статті Олександра Лємєнова «Антикорупційний постріл в ногу Зеленського» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Скандальне рішення КСУ
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі