Скандальний глава ОАСК Павло Вовк допомагав людям олігарха Ігоря Коломойського у вирішення однієї зі справ "ПриватБанку". Такого висновку дійшли журналісти "Слідство.Інфо", в розпорядженні яких опинилися записи розмови в кабінеті голови Окружного адмінсуду Києва.
У травні 2019 року до Вовка звернувся колега Вадим Босий, заступник глави Господарського суду Києва. На той час він якраз розглядав справу, позивачем у якій був олігарх Коломойський. Той вимагав визнати недійсними кредитні договори та договори поруки.
У Нацбанку повідомили, що у 2016, будучи ще співвласником "Приватбанку", Коломойський уклав з установою декілька договорів поруки. Ціна питання - 9,2 млрд гривень. Попри те, що через деякий час банк націоналізували, Коломойський всеодно залишився боржником НБУ.
Тож Босий, прийшовши до судді Вовка, запитував у нього, "чи цікава комусь ця справа". Після цього глава ОАСК вирішив "посприяти", тому зробив дзвінок одному зі своїх знайоми з оточення Коломойського.
"Скажи, пожалуйста, ты не занимаешься лично, вот такой же, помнишь, болезненный вопрос, очень-очень болезненный? "Бороды" (ймовірно, йдеться про Ігоря Коломойського — ред.) вопрос самый главный", — сказав Вовк своєму співрозмовнику.
Позивачем у цій справі, про що свідчать дані судового реєстру, був Коломойський. Записи розмови вказують на те, що суддя Босий хотів, аби Вовк порекомендував йому щодо прийняття рішення по цій справі.
"Ну, фамилия там "Бени", ты понял, а исполнитель Босый, Босый Вадик. Это ж он приехал только что, говорит: "А що мені робити? Всі ходять [як] якісь шлепера, непонятно, что, без конкретики, кому воно цікаво чи не цікаво взагалі?" - так суддя Вовк переказав своєму колезі суть справи.
Суддя Босий у червні 2020 задовільнив позов олігарха Коломойського - договори на 9,2 млрд гривень визнали недійсними.
У Нацбанку, коментуючи ситуацію, зазначили, що суддя Босий був упередженим по цій справі, тому там намагаються скасувати його рішення у вищих судових інстанціях.
Репортери подзвонили Вадиму Босому, однак, після озвучених запитань, суддя сказав, що виникли "проблеми зі зв’язком" і кинув слухавку. На подальші дзвінки він не відповів. На запитання журналістів у месенджері WhatsApp суддя не відповів, хоч і прочитав їх.
Нагадаємо, 17 липня минулого року НАБУ вручило підозри голові Окружного адмінсуду міста Києва Павлу Вовку, його заступнику Євгену Аблову, шістьом суддям та голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку. Їх підозрюють у спробі захоплення державної влади. Підозри НАБУ і САП ґрунтуються на вивченні записів розмов у кабінеті Вовка.
1 вересня 2020 року Вища рада правосуддя відхилила клопотання генпрокурорки Ірини Венедіктової і відмовилася відсторонювати від посад Павла Вовка й інших суддів ОАСК, котрі фігурують у справі.
Самого Вовка двічі оголошували у розшук. 24 грудня детективи НАБУ вручили голові ОАСК повістку про виклик до Вищого антикорупційного суду. Однак він відмовляється свідчити, посилаючись на 63 статтю Конституції, яка дозволяє громадянину України не свідчити проти себе.
Докладніше про те, до чого справа ОАСК може привести країну, і чи вистачить цього разу сил та доказів у НАБУ, щоб довести розпочату справу до обвинувального вироку в суді, читайте матеріалах Інни Ведернікової «Вовки. По сліду НАБУ» і «Вовки. По сліду НАБУ-2». У чому секрет недоторканності суддів ОАСК – у матеріалі Олександра Лємєнова «Суд, що загрожує державі» на сайті ZN.UA.