Брат Вовка поєднував службу в розвідці з адвокатською діяльністю і приховував цей факт від Служби

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Брат Вовка поєднував службу в розвідці з адвокатською діяльністю і приховував цей факт від Служби © Цензор.нет
Кейс Юрія Зонтова став останньою краплею в готовності Банкової впритул зайнятися Окружним адмінсудом Києва.

На засіданні парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки представник Служби зовнішньої розвідки України підтвердив, що рідний брат голови Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка Юрій Зонтов у січні 2019 року зарахований до СЗРУ і прийнятий на посаду заступника начальника управління.

За інформацією ZN.UA, внутрішня безпека СЗР попереджала тодішнього керівника Зовнішньої розвідки Єгора Божка про проблемність кандидата на посаду, але сигнали Божком були проігноровані.

До призначення на посаду заступника керівника управління, яке не займається оперативними питаннями, Зонтов був адвокатом-ФОПом.

«При прийомі на роботу не була врахована інформація про можливі правопорушення, допущені ним у 2016-2018 роках», - підтвердив дані ZN.UA, виступаючий на комітеті представник Зовнішньої розвідки.

Після зарахування Зонтову було присвоєно звання підполковника. До цього у нього було звання майора. За словами представника СЗРУ, Зонтов приховав факт продовження адвокатської діяльності під час проходження служби в СЗР.

На момент викриття Зонтова детективами НАБУ на хабарі, він перебував на лікарняному у зв'язку з коронавірусом. Він поки що не звільнений, але відсторонений керівництвом СЗР від виконання обов'язків.

Формально з 15 березня Зонтов на лікарняному, а де-факто - у слідчому ізоляторі НАБУ очікує внесення встановленої судом застави в 37 мільйонів гривень.

Нагадаємо, 13 квітня президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проєкт закону про ліквідацію ОАСК. Формальною підставою для законопроєкту стала петиція з вимогою ліквідувати ОАСК, яку підписали понад 25 тисяч громадян.

Однак за даними ZN.UA, після затримання адвоката Юрія Зонтова, токсичність ОАСК перевищила допустимі навіть в корупційному середовищі норми, і Офіс президента таки почав дистанціюватися від цього суду.

7 квітня генпрокурорка Ірина Венедіктова підписала підозру братові голови ОАСК, затриманому детективами НАБУ при одержанні неправомірної вигоди у розмірі 100 тисяч доларів. Разом із Юрієм Зонтовим затримали ще одного адвоката. Того ж дня детективи затримали ще двох адвокатів, які могли входити до потенційної мережі посередників з передачі хабарів.

За даними Центру протидії корупції, питання, у якому Юрій Зонтов брав 100 тисяч доларів хабара, мав розглядати сам Вовк або його заступник. В ОАСК діяла глибоко законспірована мережа передачі хабарів під кураторством Зонтова.

Сам Вовк хабарів не брав, їх передавали адвокати. Гроші акумулювалися у судді Вовка, частина коштів вивозилася з країни адвокатом Зонтовим, який користувався для цього статусом співробітника СЗР.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі