Представників Офісу генпрокурора викликали в антикорупційний комітет Верховної Ради

Поділитися
Представників Офісу генпрокурора викликали в антикорупційний комітет Верховної Ради © Прес-служба ДБР
Венедіктова розповіла, що прокурори робитимуть на засідання комітету.

Представників Офісу генпрокурора викликали на засідання парламентського комітету з питань антикорупційної політики, повідомила у Facebook генпрокурорка Ірина Венедіктова. Прокурори мають відзвітувати про стан резонансних справ.

“Напередодні Міжнародного дня боротьби із корупцією неочікувано для Офісу ГП, ми отримали запрошення на засідання антикорупційного комітету ВР України з метою поінформувати про стан важливих і резонансних справ”, - написала Венедіктова.

Вона запевнила, що прокурори нададуть відповіді на всі питання народних депутатів. За словами генпрокурорки, однією із гучних справ, щодо яких звітуватимуть в комітеті – це “справа Роттердам+”.

“Розслідувалась більше трьох років - чиновники, бізнесмени і депутати заплатили високу ціну просто за факт розслідування цієї справи. Суспільство очікує результат. Парламент має право знати і відповідно реагувати на результати важливих для суспільства справ”, - додала Венедіктова.

Згідно з порядком денним комітету, прокурори мають відзвітувати під час сьогоднішнього засідання. У документі вказано, що їх заслухають з ініціативи голова підкомітету з питань правового регулювання та аналізу діяльності спеціальних органів у сфері запобігання і протидії корупції Олександра Ткаченка.

Раніше директор НАБУ Артем Ситник розповів, що справа “Роттердам+” наближається до фінального завершення і її має намір заслухати антикорупційний прокурор. За результатами досудового розслідування НАБУ, нас з вами обкрадали з весни 2016- го по літо 2019 го за допомогою формули “Роттердам +”, завдавши збитків на 39 мільярдів гривень.

Однак, 28 серпня САП повідомила про закриття справи “Роттердам плюс” у частині щодо підозрюваних через відсутність достовірних і вичерпних доказів завдання збитку. У свою чергу Вищий антикорупційний суд відмовився відновлювати справу "Роттердам +".

Крім того, за даними ЗМІ, в Офісі генпрокурора також відмовилися розслідувати справу. Повідомлялося, що генпрокурорка Ірина Венедіктова навіть не занурювалася в матеріали справи і не вивчала детально постанову прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Пономаренка про його закриття.

27 жовтня з другої спроби Вищий антикорупційний суд відновив справу “Роттердам+”. Кримінальне провадження відновила суддя Оксана Олійник.

У своїй статті для ZN.UA юрист Сергій Жилич зазначав, що очікувати законних і неупереджених дій від прокурора, який веде справу "Роттердам +", не варто навіть після кількох перемог обвинувачення в судах.

Про те, як прокуратура захищає наші з вами інтереси у справі про завдання державі збитків у 40 млрд грн, читайте у статті Сергія Жилича “За яку команду грає прокуратура?”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі