НАБУ здійснюються спроби приховати неефективне досудове розслідування, перекладаючи звинувачення на прокурорів САП і Офіс генерального прокурора.
«... слід зазначити, що протягом слідства ніким не висловлювався сумнівів в його (прокурора - ред.) ефективності і не стояло питання про необхідність заміни прокурора у проваджені, в тому числі і в зв'язку з його можливою зацікавленістю в запобіганні публічного судового розгляду протиправних дій посадових осіб НКРЕКП і представників групи компаній-бенефіціарів», - йдеться в заяві, оприлюдненій в четвер увечері прес-службою Офісу генпрокурора.
В Офісі відзначають, що 11 листопада 2020р Вищий антикорупційний суд відмовив у задоволенні заяви детективів НАБУ про відвід прокурора САП в зазначеному кримінальному провадженні, «а тому відсутні будь-які докази його можливої ангажованості».
«В даний час питання про необхідність заміни прокурора у цьому кримінальному провадженні вивчається, і остаточне рішення буде прийнято після повної і всебічної перевірки всіх обставин справи», - підкреслюють в Офісі генпрокурора.
При цьому в Офісі генпрокурора підкреслюють, що в їх розпорядженні залишаються тільки 2 дня з встановленого ст. 219 КПК України строку досудового розслідування.
Як повідомляло ZN.UA, триває розгляд справи «Роттердам +» про нанесення державі збитків від впровадження цієї формули, а також спроби її закрити з боку прокурора, який цю справу веде. Про те, як прокуратура захищає наші з вами інтереси у справі про нанесення державі збитків в 40 млрд грн, читайте в колонці Сергія Жилич «За яку команду грає прокуратура?».