ВАКС відновив справу "Роттердам+"

Доповнено Коментар ZN
Поділитися
Суд лише з другої спроби поновив кримінальну справу.

З другої спроби Вищий антикорупційний суд відновив справу “Роттердам+”, повідомили в “Центрі протидії корупції”. Кримінальне провадження відновила суддя Оксана Олійник.

“Протягом трьох засідань ЦПК доводив, що прокурор САП Віталій Пономаренко безпідставно закрив справу. Він відкинув великий об’єм доказів і послався на експертизу, яка як не підтвердила, так і не спростувала шкоди від формули”, - зазначили в ЦПК. 

Також під час суду оголосили про нову експертизу у справі, яка визначила, що формула “Роттердам+” завдала збитків на суму 39,9 млрд грн. Вказано, що сторона захисту всіляко через підконтрольні олігарху Рінату Ахметову ЗМІ намагалися очорнити експертку, яка зробила відповідний висновок.

“Та й сам колишній голова НКРЕКП Дмитро Вовк, який затвердив формулу “Роттердам+”, а нині переховується за кордоном, раніше жорстко критикував як її, так і взагалі компанію ДТЕК Ріната Ахметова. Тож Антикорсуд з другого разу дослухався до доводів і відновив справу. Раніше це відмовилася робити суддя Катерина Широка”, - йдеться у повідомленні.

Відповідна ухвала суду оскарженню не підлягає, тому генпрокурорка Ірина Венедіктова зобов’язана негайно відновити розслідування.

Оглядачка відділу економіки ZN.UA Юлія Самаєва зазначила, що, на жаль,  справедливість у цій справі не цікавила державу. Права українців відстоював Центр протидії корупції, а не уряд Шмигаля - колишнього менеджера ДТЕК. Осторонь справи лишився і міністр юстиції Денис Малюська, хоча свого часу запевняв ZN.UA у тому, що його відомство має ефективну, узгоджену стратегію щодо цієї справи. Вочевидь ця стратегія створювалася до того, щоб просто дочекатися закриття справи. Чому це погано? Без участі держави у цьому процесі довести справу до відшкодування завданих збитків у 40 млрд буде неможливо навіть за умови їх доведення у судовому порядку. Сподіваємося, що другий шанс, який отримали Малюська зі Шмигалем від судді Олійник, вони не змарнують.

Раніше директор НАБУ Артем Ситник розповів, що справа “Роттердам+” наближається до фінального завершення і її має намір заслухати антикорупційний прокурор. За результатами досудового розслідування НАБУ, нас з вами обкрадали з весни 2016- го по літо 2019 го за допомогою формули «Роттердам +», завдавши збитків на 39 мільярдів гривень.

Однак, 28 серпня САП повідомила про закриття справи “Роттердам плюс” у частині щодо підозрюваних через відсутність достовірних і вичерпних доказів завдання збитку. У свою чергу Вищий антикорупційний суд відмовився відновлювати справу "Роттердам +".

Крім того, за даними ЗМІ, в Офісі генпрокурора також відмовилися розслідувати справу. Повідомлялося, що генпрокурорка Ірина Венедіктова навіть не занурювалася в матеріали справи і не вивчала детально постанову прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Пономаренка про його закриття.

Як писало ZN.UA, рік тому (8 серпня 2019-го) НАБУ оголосило підозри менеджерам ДТЕК та членам НКРЕКП у рамках кримінального провадження щодо застосування формули «Роттердам+». Якщо прокуратура не направить цю справу до суду, її доведеться закрити через порушення строків, але прокурори не квапляться. Детальніше читайте у матеріалі Юлії Самаєвої – «Убити дракона».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі