Ексголова НКРЕКП Вовк критикував формулу "Роттердам+", а згодом сам дав добро на її впровадження – ЦПК

Відео Доповнено
Поділитися
Ексголова НКРЕКП Вовк критикував формулу © uacrisis.org
Про це стало відомо на засіданні ВАКС.

Ексголова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Дмитро Вовк в невипущеному інтерв’ю “Радіо Свобода” 2015 року заявляв про те, що впровадження формули “Роттердам+” вигідне лише компанії олігарха Ріната Ахметова ДТЕК, повідомили у “Центрі протидії корупції”. Однак через кілька місяців після запису інтерв’ю Вовк сам дав добро на її впровадження.

Про запис інтерв’ю, під час якого Вовк називає “Роттердам+” злочинною, стало відомо під час засідання Вищого антикорупційного суду, в якому ЦПК оскаржує закриття справи щодо цієї формули.

“Для того, щоб обслуговувати кредити, вони намагаються шантажувати нас… щоб ми підвищили тариф для ТЕЦ… На нашу думку, обґрунтована вартість (тонни – ред.) вугілля — 800 грн. В балансі зараз розрахована ціна у 1100 грн, що, на нашу думку, є достатнім рівнем для рентабельності. Вони вимагають 1500 грн… Це означає, що вони змушують все населення України платити за свій кредитний портфель”, - говорить Вовк в інтерв’ю.

За його словами, кожні 100 гривень за тонну вугілля дорівнюють 2 млд гривень для ДТЕК Ахметова. Вовк зазначив, що це вплине на ціни не лише для підприємств, але для громадян.

“Ми вважаємо, що це необґрунтоване зростання (ціни – ред.), яке йде де-факто тільки одній компанії — “ДТЕК”. І покриває їхній кредитний портфель”, - зазначив Вовк.

Також він детально пояснив чому формула “Роттердам+” необґрунтована. Тоді ексголова НКРЕКП заявляв про те, що ДТЕК прагне отримати додаткові 8-14 млрд грн виключно на обслуговування своїх боргів, а не на підвищення зарплат шахтарів, наприклад.

“Це означає, що оптова ринкова ціна на електроенергію має зрости на 30% зараз. На нашу думку, це неприпустимо велике зростання тарифів”, — казав тоді Вовк.

Попри такі слова, пізніше 2015 року Вовк від імені НКРЕКП змінив свою думку і затвердив новий порядок утворення ціни на електроенергію, яка передбачала внесення до неї витрат на перевезення вугілля, яких насправді не існувало.

28 серпня САП повідомила про закриття справи “Роттердам плюс” у частині щодо підозрюваних через відсутність достовірних і вичерпних доказів завдання збитку. У свою чергу Вищий антикорупційний суд відмовився відновлювати справу "Роттердам +"

Крім того, за даними ЗМІ, в Офісі генпрокурора також відмовилися розслідувати справу. Повідомлялося, що генпрокурорка Ірина Венедіктова навіть не занурювалася в матеріали справи і не вивчала детально постанову прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Пономаренка про його закриття.

Нагадаємо, директор НАБУ Артем Ситник розповів, що справа “Роттердам+” наближається до фінального завершення і її має намір заслухати антикорупційний прокурор. За результатами досудового розслідування НАБУ, нас з вами обкрадали з весни 2016- го по літо 2019 го за допомогою формули «Роттердам +», завдавши збитків на 39 мільярдів гривень.

Зазначимо, що у справі “Роттердам+” проведено не одну експертизу. Остання, виконана, як стверджують антикорупційні активісти, незалежними експертами, підтверджує завдання державі збитків у розмірі 40 млрд грн. Попередні, проведені іншими (залежними?) експертами, не дають чітких відповідей на жодне із запитань слідства і суддів. Про те, чому експертне забезпечення правосуддя перетворилося в Україні на глузування над законом, читайте в тексті Олександра Кошового "Роттердам - плюс. Експертиза - мінус".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі