Позиція Венеціанської комісії щодо КСУ збігається з позицією Ради – Разумков

Поділитися
Позиція Венеціанської комісії щодо КСУ збігається з позицією Ради – Разумков
За словами Разумкова, позиції збігаються з багатьох питань.

Спікер парламенту Дмитро Разумков заявив про те, що позиція Венеціанської комісії щодо вирішення в Україні конституційної кризи збігається з позицією Верховної Ради. Про це Разумков заявив під час погоджувальної ради.

"Минулого тижня ми отримали висновки Венеціанської комісії щодо тих рішень, які були прийняті Конституційним судом та інших заходів, з цим пов'язаних. Я задоволений, що позиція Венеціанської комісії з багатьох питань збігається з позицією Верховної Ради України: і щодо незалежності інституцій, і щодо відповідальності за незаконне збагачення, вона має бути досить жорсткою, повинна бути кримінальна відповідальність за недекларування", - заявив Разумков.

Він також нагадав, що 11 грудня народні депутати проголосували за законопроект, який відновлює відповідальність за недостовірне декларування.За його словами, швидко ухваливши відповідний документ, парламент запобіг тому, “щоб хтось у наступному році, посилаючись на те, що немає цієї статті, не декларувався”.

Голова Ради додав, що у вівторок, 15 грудня, парламент розгляне законопроекти, пов’язані з діяльністю Національного агентства з питань запобігання корупції. Зокрема, один із документів відновлює повноваження НАЗК, скасовані Конституційним судом у серпні, а другий стосується особливостей складання Нацагентством адмінпротоколів щодо суддів.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень.

9 грудня Венеціанська комісія опублікувала терміновий, спільний з Генеральним директоратом з прав людини та дотримання законності Ради Європи висновок про законодавчу ситуацію щодо механізмів протидії корупції відповідно до рішення Конституційного суду України. Зокрема, Венеціанська комісія наголошує, що боротьба з корупцією є важливим елементом держави, яка послуговується верховенством закону, але також важливим залишається і повага до Конституції та конституційна справедливість.

Наступного дня ВК опублікувала другий терміновий висновок щодо реформи Конституційного суду. Зокрема, Венеціанка порадила Раді розглянути можливість чіткіше висловити свій передбачуваний намір обмежити обсяг рішень Конституційного Суду з конкретних питань, поставлених сторонами перед цим. 

Президент Володимир Зеленський заявив про те, що рішення Венеціанської комісії щодо Конституційного суду врахують під час підготовки судової реформи. За його словами, юристи Офісу президента та Верховної Ради вже аналізують висновки й рекомендації.

Свою позицію щодо висновків Венеціанської комісії висловили і в Конституційному суді. Там також пообіцяли врахувати зауваження у своїй подальшій роботі.

Можновладці, яким адресувалися поради та висновки Венеціанської комісії, зрозуміли їх кожен по своєму. Детальніше про те, що порадила Венеціанська комісія, читайте у статті Геннадія ДрузенкаУкраїнські бешкетники та Венеційка”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі